Każdego roku w drugą sobotę września poznańska Veolia organizuje drzwi otwarte pn. Ciepła Sobota. Wydarzenie to jest niebywałą okazją do tego by promować nie tylko ciepło systemowe, ale także… walkę z niską emisją. 

W związku z tym jedną z atrakcji, zorganizowaną podczas tego spotkania była możliwość wzięcia udziału w zabawie realizowanej z użyciem koła fortuny pn. „W koło niskiej emisji”. Za poprawne udzielenie odpowiedzi bądź poprawne zrealizowanie zadania można było otrzymać nagrodę w postaci recyklingowego notesu.

Ponadto dla uczestników przygotowano trzy stanowiska warsztatowe, na których można było pomalować w fantazyjne wzory – torbę ekologiczną, zrobić ekologiczną biżuterię, a także… ekonotesy.

Bardzo ważnym elementem wydarzenia była możliwość obejrzenia „od środka” poznańskiej ciepłowni, co cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Ponadto dzieci chętnie brały udział w dedykowanej im strefie nauki, przygotowanej przez Politechnikę Poznańską oraz w pokazie ratownictwa medycznego.

GALERIA ZDJĘĆ

Logo b. podpWarsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów oraz konkurs z użyciem koła fortuny zrealizowano  dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię