Przed nami piękny, przedświąteczny czas. Niestety nie wszystkim z nas kojarzy się on z miłymi przygotowaniami, ustrajaniem choinki, spędzaniem czasu z najbliższymi. W Domach Spokojnej Starości wiele jest osób starszych, samotnych, schorowanych, które nie mają szansy przeżyć Świąt tak radośnie, jak my. Umilmy im choć na chwilę ten świąteczny czas, dołączając do społecznej akcji „Choinki nadziei”, organizowanej już po raz siódmy!

Akcja ta polega na przygotowaniu przez szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowo-kulturalne przedstawień świątecznych i zaprezentowaniu ich w wybranym Domy Spokojnej Starości. Ponadto, dzieci i nauczyciele przynoszą do tej placówki piękną, własnoręcznie ozdobioną choinkę, którą przekazują pensjonariuszom! Drzewko to szkoły otrzymują zgłaszając się do lokalnego nadleśnictwa, dzięki naszej wieloletniej współpracy z Lasami Państwowymi, partnerem akcji.

Celem akcji jest zarówno promocja naturalnych, ekologicznych choinek, jako świątecznych dekoracji, jak i propagowanie wolontariatu młodych ludzi w takich placówkach jak Domy Spokojnej Starości, przez co uczą się oni większej wrażliwości na los innych ludzi i empatii w stosunku do osób starszych.

Po raz kolejny Fundacja Ekologiczna Arka zaprasza  wszystkie dzieci, młodzież oraz ich opiekunów do uczestnictwa w akcji i do zgłaszania się  po materiały, poprzez formularz relacji na stronie internetowej. Można również pisać bezpośrednio na adres: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię