21 kwietnia 2012 r. w sobotę o godz. 10.00 przyjdź na Plac Farny i wymień odpady na ciekawe wydarzenie kulturalne! Rzeszowianie z pewnością pamiętają rok 1996 i 2010, gdy w Rzeszowie w ramach akcji ?Zamień śmieci na rock?n?roll?a? można było wejść na koncert PERFECTU za posegregowane odpady opakowaniowe. Nawiązując do tamtej idei, i w tym roku organizatorzy zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji ?Zamień odpady na kulturalne wypady?!

Dlaczego taka akcja? Każdy Rzeszowianin wytwarza codziennie ok. 1kg odpadów. Skład przeciętnego domowego pojemnika na śmieci to w ponad 50% odpady opakowaniowe. Butelki szklane i plastikowe, puszki, kartony po sokach, słoiki, pudełka z makulatury, worki foliowe….. Takie śmieci mogą mieć drugie, trzecie, a nawet czwarte życie, jeśli tylko nauczymy się je segregować. Inne domowe odpady (farby, lakiery, przeterminowane leki, baterie, sprzęt elektryczny) jako odpady niebezpieczne musimy profesjonalnie zbierać i utylizować.

 
Nauczmy się szanować nasze pieniądze i środowisko…
…a otrzymasz bilet na wydarzenie kulturalne, sportowe i rekreacyjne, które odbędzie się w Rzeszowie!
To bardzo proste, wystarczy przynieść na akcję:
•    10 butelek lub słoików szklanych lub
•    dużą reklamówkę zgniecionych butelek PET lub innych opakowań plastikowych i foliowych reklamówek lub
•    20 zgniecionych puszek aluminiowych lub 
•    15 zgniecionych kartonów po napojach lub
•    5 kg makulatury lub
•    15 zużytych baterii lub
•    3 sztuki drobnego sprzętu elektronicznego lub elektrycznego (telefon komórkowy, suszarka, wiertarka, świetlówka…) lub
•    1 sztukę sprzętu elektronicznego dużego (lodówka, telewizor, komputer,)
 
To szlachetna akcja wiec każda osoba może otrzymać tylko jeden bilet! Dystrybucja będzie trwała w godzinach od 1000 do wyczerpania biletów i wejściówek!
Organizatorem akcji jest Fundacja Ekorozwoju z Wrocławia, a koordynatorem lokalnym w Rzeszowie Stowarzyszenie „EKOSKOP” przy współpracy z MPGK Rzeszów i Związkiem Komunalnym „Wisłok” przy zaangażowaniu wolontariuszy, organizacji studenckich i harcerskich, instytucji kulturalnych, firm gospodarujących odpadami, mediów.
 
W 2011 roku przeprowadzono akcje we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, Toruniu, Katowicach, Gdańsku, Szczecinie oraz Łodzi. 
Więcej informacji o kacji możesz znaleźć na stronie www.recykling.org.pl.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię