Stowarzyszenie?Eko-Edukacja? oraz Stowarzyszenie Ekologiczne ?Eko-Unia? z Wrocławia zapraszają na jednodniowe bezpłatne szkolenia dla nauczycieli organizowane w ramach ogólnopolskiego projektu pn. ?Mniej odpadów? ? TAK!?. Zgłoszenia można nadsyłać do 14 września!

Podczas kilkuletnich działań w zakresie edukacji ekologicznej realizowanych wspólnie z nauczycielami z dolnośląskich szkół, organizatorzy otrzymali wyraźne informacje, iż w programie kształcenia ciągle jest zapotrzebowanie na profesjonalne materiały szkoleniowe z zakresu rozwoju zrównoważonego. Dlatego zdecydowano się na zebranie w jednym pakiecie aktualnych zagadnień z zakresu edukacji ekologicznej, wybierając cztery ważne i aktualne zagadnienia takie, jak: gospodarka odpadami, program europejskiej sieci Natura 2000, zrównoważona konsumpcja i zdrowy styl życia, oraz odnawialne źródła energii (OZE) i zmiany klimatyczne. W ramach projektu powstał podręcznik szkoleniowy pn. Mniej odpadów? – TAK! z konspektami zajęć dla nauczycieli szkół różnego typu.

W ramach pomocy dydaktycznych dla szkół powstał także film animowany o tematyce promującej zasady zrównoważonego rozwoju oraz wystawa dla szkół w formie 7 rodzajów plansz edukacyjnych na temat gospodarki odpadami. Wszystkie te materiały nauczyciele mogą otrzymać nieodpłatnie, biorąc udział w szkoleniach, które zostaną zrealizowane na terenie całej Polski.

Szkolenia w Warszawie: 28 i 29 września 2010 r.

Dwa nieodpłatne jednodniowe szkolenia dla nauczycieli, po których ukończeniu wydawany jest certyfikat odbędą się w Warszawie 28 oraz 29 września w Hotelu START hotel FELIX przy ul. Otmulewskiej 24.

Warunki uczestnictwa:
1) Zgłoszenia (w załączeniu obowiązująca karta uczestnictwa) z określonym terminem szkolenia należy przesyłać do 14 września 2010 r. wyłącznie mailem na adres: [email protected].     
2) Ilość miejsc jest ograniczona! Wysłanie zgłoszenia nie oznacza zakwalifikowania na szkolenie. Organizatorzy będą wysyłać potwierdzenia zakwalifikowania się na szkolenie. Szkolenia są jednodniowe, nieodpłatne. Nie pokrywamy kosztów dojazdu na szkolenie.
3) Wszelkie dodatkowe informacje udzielane są telefonicznie: 693-509-565 lub mailem pisząc na adres: [email protected]
4) Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu szkoleń znajdującego się na stronie www.eko-edukacja.org.pl.
 

 

Gospodarka odpadami jest jednym z zagadnień, które będą poruszane na szkoleniach. / Fot. www.sxc.hu

Zdjęcie z szkolenia w Krakowie. / Fot. Violetta Sołtysik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię