Od dziś do 6 lipca potrwa akcja PGNiG Bezpieczne Mazury w Olecku. Hasłami akcji są: Bezpieczeństwo!, Ekologia!, Żeglarstwo!

Kampania PGNiG Bezpieczne Mazury została zainaugurowana 24 czerwca br. w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Główną ideą przedsięwzięcia jest upowszechnienie informacji na temat bezpieczeństwa i odpowiedzialnego zachowania na wodzie, a także popularyzowanie postaw proekologicznych, przede wszystkim na terenie Warmii i Mazur.

W ramach kampanii PGNiG Bezpieczne Mazury w sześciu najatrakcyjniejszych miejscowościach Warmii i Mazur, takich jak: Olecko, Węgorzewo, Wilkasy k/Giżycka, Ryn, Ostróda i Mrągowo, organizowane będą pikniki, konkursy ekologiczne, rozdawane będą książeczki edukacyjne, inicjowane rozmowy i pogadanki z ekspertami m.in. z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz  Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Bezpieczeństwa Wielkich Jezior Mazurskich. Przedstawiciele tych instytucji stanowią wsparcie merytoryczne kampanii, promują kwestie ekologii i ochrony środowiska. 

Najszybciej kampania zawita do Olecka. Od dziś na mieszkańców czekają atrakcje. W sobotę rozpoczną się Regaty PGNiG Bezpieczne Mazury Delphia 24 Cup, komentowane na żywo przez Iwonę Schymallę i Pawła Pochwałę. Również jutro o godz. 15.30 odbędzie się konkurs ekologiczny dla dzieci Europe Direct. Będzie on powtórzony następnego dnia o 13.30.

Następnie kampania PGNiG odbędzie się w Węgorzewie (18-20 lipca), Wilkasach (25-27 lipca), Rynie (1-3 sierpnia), Ostródzie (8-10 sierpnia) i Mrągowie (29-31 sierpnia).

Pełny program PGNiG Bezpieczne Mazury w Olecku znajduje się na stronie www.olecko.com
Strona kampanii PGNiG Bezpieczne Mazury www.bezpiecznemazury.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię