Od 7 do 12 lipca potrwa I Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator w Poznaniu. Za film promujący zachowania proekologiczne ma zostać przyznana nagroda specjalna.

Festiwal Animator-Poznań, którego pierwsza edycja zaplanowana została nie przypadkiem na Rok Polskiej Animacji (jako jego kulminacja), będzie największym festiwalem filmów animowanych w Polsce. Nacisk ma zostać położony na związki animacji z muzyką. Animowane filmy muzyczne stanowią bowiem od lat poznańską specjalność. Stąd Nagroda Specjalna Jury zarezerwowana będzie dla najlepszego w konkursie filmu muzycznego.

Oprócz konkursu otwartego dla wszelkiego rodzaju filmów animowanych nieprzekraczających 30 minut, festiwal obfitować będzie w liczne imprezy towarzyszące: retrospektywy, przeglądy tematyczne, koncerty, projekcje filmów z muzyką na żywo, bezpłatne projekcje plenerowe, spotkania panelowe, warsztaty animacyjne i wiele innych atrakcji. Filmy będą wyświetlane w kilku miejscach: w salach kinowych, w auli UAM, na Starym Rynku, w Starym Browarze i festiwalowym namiocie.

Kategorie, w których będą oceniane filmy:

Grand Prix 50 000 zł
– II Nagroda 25 000 zł
– III Nagroda 15 000 zł

Nagrody specjalne
– nagroda za film muzyczny 10 000 zł
– nagroda za film o tematyce ekologicznej 10 000 zł

Wyróżnienia
– za scenariusz 5 000 zł
– za muzykę 5 000 zł
– za debiut 5 000 zł
– za film dla dzieci 5 000 zł

Źródło: www.animatorfestival.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię