znaczek

38 gawędziarzy z całej Polski wystąpi w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie 19 maja br. Staną oni do rywalizacji o tytuł najlepszego bajarza. Opowiedzą niezwykłe historie pobudzające do refleksji na temat kultury obcowania z lasem. Występy będą się odbywały na scenie w ?Powozowni”.

Popisy oratorskie oceni jury, w skład którego powołano leśników, polonistów i dziennikarzy. Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody. Występy gawędziarzy poprzedzą: wspomnienie o patronie konkursu ? redaktorze Andrzeju Zalewskim, promocja książki ?Gawędy z Leśnej Polany? oraz wystąpienie Jowity Pampuch ? laureatki I edycji konkursu. Werdykt zostanie ogłoszony w dniu następnym, 20 maja, również w ?Powozowni”. Uroczystość podsumowania konkursu i ogłoszenia wyników wzbogaci spektakl ?Spotkanie z Puszczą? w wykonaniu uczniów z Technikum Leśnego w Białowieży.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Współorganizatorami konkursu są: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych i Biuro Nasiennictwa Leśnego w Warszawie.

Patronat medialny sprawują TVP Poznań, Radio Merkury, ?Echa Leśne” ?Przegląd Leśniczy” ?Las Polski”, portal edukacji ekologicznej ?Zielona Lekcja.

Serdecznie zapraszamy do słuchania leśnych gawęd.

PROGRAM WYDARZENIA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię