Można zobaczyć małą, ale imponującą salę edukacyjną, wyposażoną w gabloty przyrodnicze. / Fot. Nadleśnictwo Kalisz

Obok Centrum przebiega ścieżka, na której ścieżki znajduje się 27 tablic. / Fot. Nadleśnictwo Kalisz

Na trasie ścieżki znajdują się dwie wiaty gdzie można usiąść i podziwiać otaczający nas las sosnowy oraz posłuchać odgłosów lasu. / Fot. Nadleśnictwo Kalisz

Leśnicy zapraszają do udziału w zielonych lekcjach. / Fot. Nadleśnictwo Kalisz

Tutaj można spędzić miło czas w lesie, połączyć naukę z zabawą. W Leśnym Centrum Edukacyjnym ? około 2 ha ogrodzonego, przyjaźnie zagospodarowanego lasu – przy udziale leśnika, jest okazja, by dowiedzieć się interesujących rzeczy o lesie z możliwością uczestnictwa w ?zielonej lekcji?

Leśne Centrum Edukacyjne „Las Winiarski”
(Nadleśnictwo Kalisz z/s Szałe)
ul. Kaliska 195, 62-803 Kalisz 4
tel. (62) 766 44 40, tel. fax (62) 766 44 46
e-mail [email protected])

Lokalizacja:
powiat: kaliski
gmina: M.Kalisz
nadleśnictwo: Kalisz z/s Szałe
leśnictwo: Rożdżały

współrzędne geograficzne:  długość 18 stopni 7 minut 53,52 sekund E,  szerokość 51 stopni 43 minuty 33,46 sekund N.

Dojazd:

Do LCE można dojechać komunikacją miejską lub rowerem – trasa rowerowa z Kalisza przez Winiary na Szałe. Czas przejazdu samochodem z centrum Kalisza około 15 minut rowerem około 1 godziny. Przy LCE „Las Winiarski” znajduje się miejsce parkingowe dla samochodów i autokarów. 

Leśne Centrum Edukacyjne „Las Winiarski” zlokalizowane jest w leśnictwie Rożdżały, w kompleksie leśnym Winiary usytuowanym w granicach miasta Kalisza – sala edukacyjna, przystosowana do prowadzenia zajęć dla grup 25-30 osobowych. Obok sali edukacyjnej znajduje się wydzielony dla celów edukacyjnych 2 ha obszar specjalnie zagospodarowanego lasu. Teren ten wyposażony jest w wiatę, miejsce na ognisko oraz drewniane instalacje o tematyce przyrodniczej. Bezpośrednio obok tego terenu przebiega ścieżka dydaktyczna. Na trasie ścieżki znajdują się 34 tablice, które opowiadają o ptakach, zwierzętach leśnych, o tym dlaczego las jest ważny. Nauczyć się można rozpoznawać gatunki drzew iglastych i liściastych, zobaczyć jak rośnie drzewo, policzyć ile drzewo ma lat. Na trasie ścieżki znajdują się 2 wiaty gdzie można usiąść i podziwiać otaczający nas las sosnowy oraz posłuchać odgłosów lasu. Ścieżka w terenie oznaczona jest strzałkami. LCE można zwiedzać pieszo lub rowerem.

żródło: http://www.kalisz.poznan.lasy.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię