20 marca br. odbędzie się konkurs przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych pt. ?Żywioły kultur? w Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej ?Światowid? Pl. Jagiellończyka.

Konkurs odbędzie się w ramach Szkolnej Giełdy Ekologiczno-Turystycznej „Przygoda z klimatem” i zorganizuje go Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych ze szkół na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

W skład każdego zespołu wchodzi maksymalnie siedmiu uczniów i dwóch opiekunów. Zadaniem zespołu jest zaprezentowanie swojej miejscowości, gminy, jej atrakcji turystycznych, kultury, specyfiki, zwyczajów. Na etapie przygotowań dopuszcza się współpracę z rodzicami i innymi osobami oraz instytucjami wspierającymi.

Prezentacja powinna mieć formę teatralną i wykorzystywać co najmniej trzy formy ekspresji: słowo, muzykę i taniec .

Najlepsze zespoły zostaną zakwalifikowane do finału ogólnopolskiego SGT „Przygoda”, który odbędzie się w dniach 9-10 maja br. w Szczecinie. Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać na adres: Szkoła Podstawowa nr 18, 82-300 Elbląg, ul. Węgrowska 1, e mail: [email protected] do 28 lutego br. 

Źródło: www.sgtprzygoda.pl
 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię