W Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym Oddział Muzeum Przyrodnicze 20 kwietnia nastąpi otwarcie wystawy pokonkursowej ?Życie rzeki?. Prezentowane fotografie poświęcone będą tematyce przyrodniczej związanej z naszą rodzimą rzeką.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, które objęte były programem „Aktywna edukacja przyrodnicza w dolinie Wisły”. Nadsyłane prace pochodzą z różnych regionów naszego kraju. Program realizowany jest przez Lubelskie Towarzystwo Ornitologiczne przy współpracy z Muzeum Przyrodniczym i ma na celu promowanie i ochronę rzeki, a także otaczającego ją środowiska przyrodniczego.

W związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi temat ten idealnie wpisuje się w światowe proekologiczne postulaty. Duże zainteresowanie konkursem zaowocowało nadesłaniem ponad 300 fotografii z czego na wystawie prezentowanych będzie 60. Jury, w skład którego weszli uznani fotografowie przyrody, wyłoniło laureatów konkursu. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni w trakcie wydarzenia, a wystawa w Muzeum Przyrodniczym przy ul. Puławskiej 54 prezentowana będzie przez miesiąc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię