Blisko 4 tony zebranych opakowań: kubków i puszek to efekt ekoakcji „Daj śmieciom kosza”, która była realizowana podczas imprez letnich. Poprzez wspólną zbiórkę opakowań, konkursy i ekoedukację, zachęcano uczestników festiwali do segregacji opakowań i dbałości o otoczenie. Łącznie podczas trzech imprez – na festiwalu rocka gotyckiego Castle Party w Bolkowie, Festiwalu Słowian i Wikingów na wyspie Wolin oraz podczas Ostróda Reggae Festival – zebrano blisko 4 tony kubków i puszek.

W ramach akcji uczestnicy wakacyjnych imprez byli zachęcani do dbałości o czystość terenów zielonych i rekreacyjnych na co dzień oraz do segregacji opakowań. Sprzątnięte na miejscu imprez opakowania oddawali do specjalnie przeznaczonych do tego punktów ? EKOstref, za co otrzymywali gadżety, m.in. ekolatarki czy słomiane maty, idealne do wypoczynku w plenerze. Wszystkie zebrane opakowania zostały przetworzone przez jedną z  organizacji odzysku.

Akcja ?Daj śmieciom kosza? uświadamiała uczestnikom festiwali, jak duży wpływ ma każda osoba na utrzymanie dobrego stanu terenów zielonych, ich estetyki i zachęcała do wypracowania w sobie ekologicznych nawyków służących zarówno otoczeniu, jak i ludziom. Osoby bawiące się na festiwalach dowiadywały się między innymi o zagrożeniach, jakie niosą dla środowiska oraz dla zdrowia ludzkiego porzucone śmieci.

W EKOakcję zaangażowani byli wolontariusze, którzy edukowali uczestników imprez w zakresie segregacji opakowań i recyklingu oraz  zachęcali do odpowiedzialnego podejścia na co dzień wobec środowiska, zwracania uwagi na porzucone opakowania i do sprzątania ich po sobie, np. po grillach, piknikach czy innych plenerowych spotkaniach na łonie natury. Wolontariusze propagowali także rozważną konsumpcję alkoholu. Wydarzenie zrealizowała firma Carslberg Polska.

Poprzez tę inicjatywę zachęcamy do odpowiedzialnego zachowania wobec środowiska, segregowania i sprzątania po sobie zużytych opakowań, by zabawy odbywały się w rytmie eko. Cieszymy się, że również w tym roku akcja została przyjęta z dużym entuzjazmem. Mamy nadzieję, że zaszczepiliśmy w uczestnikach wakacyjnych imprez ekologiczne nawyki ? mówi Jagoda Jastrzębska, Kierownik ds. Rozwoju Odpowiedzialnego Biznesu w Carlsberg Polska.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię