Uczniowie ze szkół w Chorwacji i Turcji oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Błoniu, w ramach projektu Erasmus plus „Be the solution – recycle” wzięli udział w warsztatach poświęconych elektroodpadom. Warsztaty przygotował Remondis Electrorecycling wraz z Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego ELECTRO-SYSTEM S.A.

Spotkanie rozpoczęła prezentacja, podczas której uczestnicy dowiedzieli się, co to jest zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE), dlaczego zawarte w nich surowce są cenne oraz w jaki sposób należy prawidłowo z nimi postępować by móc je właściwie wykorzystać. Ponadto poruszono temat zagrożeń dla środowiska, jakie wiążą się z nieodpowiednim zagospodarowaniem tych odpadów, a także produktów, mogących być efektami ich recyklingu. Po części teoretycznej, uczniowie wzięli udział w warsztatach kreatywnego wykorzystania odpadów. Podczas nich ze starej i niepotrzebnej klawiatury komputerowej powstały magnesy oraz bransoletki. Celem warsztatów było pokazanie, że z pozornie niepotrzebnych przedmiotów mogą powstać nowe, użyteczne rzeczy, z których kupowania można zrezygnować. W wydarzeniu wzięło udział ponad 30 osób z Polski, Turcji i Chorwacji.

Prezentacja oraz warsztaty były powiązane z trwającą kilka dni w szkole zbiórką starych i niepotrzebnych lodówek, pralek, piekarników, zmywarek, odkurzaczy, telewizorów, komputerów, telefonów, baterii i innych urządzeń, działających na prąd.

GALERIA

tekst Abrys/M. Masłowska-Bandosz
fot. Abrys/K. Potocka

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię