Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie oraz portal edukacji ekologicznej ZielonaLekcja.pl zorganizowały otwarty konkurs ?Źródełko wiedzy?. Wyniki zostaną ogłoszone w czwartek, 2 września do godz. 13.00.

Co zrobić, by zdobyć jedną z nagród?

Konkurs ?Źródełko wiedzy? trwa od 18 czerwca do 31 sierpnia. W tym czasie należy odpowiedzieć poprawnie na 5 z 6 pytań i wysłać odpowiedzi na [email protected] do 31 sierpnia br. włącznie.

Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy 80 nagród, a są nimi:
– 17 maskotek Krecik Muki
– 14 komiksów ?Dziwne przygody kropelki wody?
– 12 albumów  Willanów
– 6 książek od LektorKlett
– 21 bajeczek od Wydawnictwa Skrzat
– 10 kolorowanek AWM i Eko-koncept

Pytania konkursowe

1.    jaki tytuł nosił poprzedni konkurs MPWiK i ZielonaLekcja?
2.    czego dotyczy akcja Skrzydlaci Sąsiedzi MPWiK Leszno?
3.    podaj minimum jeden tytuł materiału nt. wody na ZielonaLekcja.pl
4.    na jakim obiekcie wodociągowym MPWiK Leszno w maju posadzono 1000 brzóz?
5.    jak nazywał się konkurs ZielonaLekcja.pl dotyczący rzek, w którym nagrodą był spływ kajakowy?
6.    na czym polega projekt Wieża Wodna?

Podpowiedzi
Podpowiedzi do pytania 1 znajdziesz tutaj
Podpowiedzi do pytania 2 znajdziesz tutaj
Podpowiedzi do pytania 3 znajdziesz  tutaj
Podpowiedzi do pytania 4 znajdziesz tutaj
Podpowiedzi do pytania  5 znajdziesz tutaj
Podpowiedzi do pytania 6 znajdziesz tutaj

Sponsorzy nagród:

 

                                   

Prezentacja nagród:
1. Maskotki Krecik Muki, komiksy „Jak Krecik Muki pobierał nauki” i  „Dziwne przygody Kropelki wody? oraz dla nauczycieli albumy ?Wilanów górą?

 Bohaterem opowieści ?Jak krecik Muki pobierał nauki? jest sympatyczna krecia rodzina, zagrożona wysiedleniem przez firmę wodociągową.  Umiejętności literackie Ewy Karskiej doskonale współgrają z miłą dla oka kreską Sławomira Kiełbusa, który tu i ówdzie pozwolił sobie na graficzne żarty?

Publikacja ?Wilanów górą? prezentuje zbiór fotografii wykonanych z paralotni przez Jerzego Gumowskiego. Album ukazuje uroki podmiejskiej rezydencji, okalającej go przyrody, a tym samym promuje wartości krajobrazu kulturowego terenów pałacu króla Jana III.
Sponsor: Per Aarsleff Polska

2. Książeczki pt. ?Nad Wodą?, ?W wodzie? i  ?Ekobajeczki?

 ?Nad wodą? i ?W wodzie? to cykl pięknie ilustrowanych, sztywnostronicowych książeczek – harmonijek przeznaczonych dla każdego malucha, który poznaje świat dzięki obrazkom. Ekobajeczki to m.in. bajka (ekologiczna) o współczesnym Czerwonym Kapturku, który choć nie bał się wilka, to nie był dobrym dzieckiem: zaśmiecał las i oszukał babcię.
Sponsor: Wydawnictwo Skrzat

3. Książki pt. ?Przyrodniczy atlas Polski dla dzieci nad morzem? i  ?Woda?

Książka ?Woda? Kingi Preibisz-Wały to w przystępny sposób przedstawiona wiedza o wodzie. Książka zawiera bardzo dużo ciekawych informacji, mnóstwo zdjęć, zabawne ilustracje, a także propozycje prostych doświadczeń, jakie może przeprowadzić dziecko. ?Przyrodniczy atlas Polski dla dzieci – nad morzem? to atlas roślin i zwierząt połączony z mini przewodnikiem po Parkach Narodowych i najciekawszych miejscach polskiego wybrzeża. Książka zawiera mnóstwo zdjęć, ciekawostek i mapy. Wprowadza dzieci w świat przyrody polskiego wybrzeża.
Sponsor: Wydawnictwo LektorKlett

4. Wodne kolorowanki

 Dzięki specjalnej technologii druku, nie potrzebujesz już farb do kolorowania! Wystarczy zmoczyć pędzelek w niewielkiej ilości wody i pomalować obrazek, który stanie się… kolorowy! Każdy wzór na rysunku oznacza inny kolor.
Sponsor: AWM – Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

5.    Co robić z odpadami? Kolorowanka – wydanie drugie

Kolorowanka w formie zabawy przybliża dzieciom najważniejsze sposoby segregacji odpadów, metody unikania powstawania odpadów oraz możliwości ponownego ich wykorzystania. Książeczka wydrukowana jest na papierze ekologicznym w formacie A4 i zawiera 19 całostronicowych obrazków do kolorowa- nia. Wydanie drugie zostało wzbogacone o zadania typu: połącz kropki, dorysuj brakujący element lub uzupełnij obrazek. Dzięki temu, praca z kolorowanką stała się dla dzieci bardziej atrakcyjna i różnorodna. Ponadto na pierwszej stronie zamieszczono objaśnienia i uwagi do każdego z obrazków kierowane do rodziców, opiekunów i nauczycieli.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię