6 maja białostoccy leśnicy wspólnie z Polskim Radiem Białystok po raz kolejny zorganizowali akcję ?Zielonym do Góry? pod hasłem ?Wielkiego Sadzenia Drzew?. Rozdawali sadzonki, uczyli, jak je pielęgnować, przygotowali konkursy i zabawy dla najmłodszych.

Celem akcji jest zachęcenie dzieci i młodzieży do samodzielnego poznawania świata przyrody oraz zaangażowanie rodzin w edukację ekologiczną. Leśnicy przygotowali liczne konkursy i zabawy, w których nagrodą były sadzonki drzew. Drzewka te zostaną zasadzone w parkach, przed siedzibami instytucji, w przydomowych ogródkach. Zainteresowani mogli skorzystać z materiałów publicystycznych i promocyjnych, przygotowanych przez leśników.

Podczas imprezy w sąsiedztwie siedziby Polskiego Radia Białystok posadzono kolejny świerk. Nawiązuje on do nazwy ulicy Świerkowej, przy której mieści się radio.
W akcję zaangażowały się nadleśnictwa RDLP Białystok: Dojlidy, Supraśl, Łomża, Suwałki, Bielsk, Krynki i Żednia. Leśników wspierali pracownicy Parku Krajobrazowego „Puszcza Knyszyńska” i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku.

Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem w regionie. Odbywa się nie tylko w Białymstoku, ale również w innych miastach: Suwałkach, Łomży, Augustowie. Organizowana jest dwa razy do roku, wiosną i jesienią.

Do tej pory podczas wszystkich edycji akcji „Zielonym do Góry” leśnicy przekazali ponad 100 tys. drzewek. Pracownicy Lasów chcą pokazać, że wszyscy możemy mieć swój udział w utrzymaniu i powiększaniu „zielonego” środowiska na terenie miast.

Źródło: Lasy Państwowe

Celem akcji jest zachęcenie dzieci i młodzieży do samodzielnego poznawania świata przyrody oraz zaangażowanie rodzin w edukację ekologiczną. / Fot. Makio Kusahara, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię