Z myślą o dzieciach, które przybędą na teren MTP są organizowane ekologiczne Mikołajki. Zabawa odbedzie się w najbliższy weekend. Dwudniowe ekologiczne Mikołajki przygotowywane są przy współpracy Ministerstwa Środowiska i platformy multimedialnej One Heart Channel, Partnera dla Klimatu Ministerstwa Środowiska.

Mikołajki będą akcją dwudniową. Zaplanowano je nie tylko na 6, ale również na 7 grudnia. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali m.in. układanie puzzli, kalambury i rebusy. Pokażemy najmłodszym jak segregować śmieci. Nauczymy, czym jest recykling i co się stanie z naszą planetą, jeżeli nie zadbamy o klimat. Dla starszych dzieci przygotowaliśmy ekokonkursy z nagrodami. Wstęp dla wszystkich jest bezpłatny – mówi Joanna Stępniewicz, Koordynator ds. Marketingu COP 14.

Ekologiczne Mikołajki będą odbywały się w strefie Zielonego Wypoczynku zlokalizowanej na terenie Wystawy „Technologie dla Ochrony Klimatu” (MTP, pawilon 5), która jest najważniejszym wydarzeniem towarzyszącym COP 14. W ekologicznych Mikołajkach można wziąć udział w sobotę w godz. 10-18 lub w niedzielę, 10-17.

Źródło: COP14

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię