11 maja br. Fundacja Nasza Ziemia rozpoczęła współpracę z marką Braas, liderem w zakresie betonowych pokryć dachowych. Marka Braas została pierwszym, oficjalnym partnerem Fundacji przy projekcie „Zielona Stopa Filantropa”.

W zeszłą środę, 11 maja w niecodziennym miejscu odbyła się szczególna konferencja prasowa firmy Monier pt. "BRAAS dla środowiska". Podczas trzygodzinnego rejsu po Wiśle nie tylko przedstawiono nowe produkty z oferty firmy ale zainaaugurowano współpracę Fundacji Nasza Ziemia z marką BRAAS.

Monier jako firma odpowiedzialna społecznie i ekologicznie chętnie podejmuje też różnego rodzaju działania na rzecz środowiska naturalnego. Dlatego też wspiera akcję społeczną Fundacji Nasza Ziemia pt. "Zielona Stopa Filantropa". Program ma na celu zwiększanie efektywności energetycznej Rodzinnych Domów Dziecka i innych placówek służących dzieciom m.in. poprzez wymianę starego sprzętu AGD na nowoczesne urządzenia wysokiej klasy energetycznej oraz wymianę tradycyjnych żarówek na energooszczędne źródła światła. Działania te mają unowocześnić placówki, chroniąc przy tym środowisko naturalne, poprzez ograniczanie ilości elektroodpadów trafiających na wysypiska oraz wpływając na emisję gazów cieplarnianych do atmosfery ograniczając niekorzystne zmiany klimatu.

Środki finansowe na wsparcie placówek służących dzieciom pozyskiwane są ze zbiórek starych telefonów komórkowych. Już w najbliższym czasie rozpocznie się zbiórka starych telefonów także wśród pracowników firmy Monier. By od słów przejść do czynów, podczas konferencji prezes zarządu firmy Monier Frank Schnieber, wręczył swój stary telefon komórkowy wiceprezesowi Fundacji Nasza Ziemia Sławkowi Brzózkowi, otwierając w ten sposób program "Zielona Stopa Filantropa".

Program `Zielona Stopa Filantropa` z jednej strony promuje i zwiększa efektywność energetyczną oraz wspiera prawidłowe zagospodarowanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a z drugiej strony jest prostą i atrakcyjną formułą na zmniejszanie `carbon footprint`. To ciekawe narzędzie dla firm i instytucji, które chcą by ich `ekologiczny odcisk stopy` stawał się mniej `carbon` a bardziej `green` – powiedział Sławek Brzózek, wiceprezes Fundacji Nasza Ziemia.

Środki zgromadzone w ramach programu (zbiórki starych telefonów komórkowych, dotacje od partnerów i uczestników programu, sprzedaż „cegiełek”, podczas zbiórek starych telefonów komórkowych, ze sprzedaży produktów w ramach mechanizmu CRM) służą do zakupu energooszczędnych źródeł światła oraz sprzętu AGD wysokiej klasy (klasa energetyczna A++ lub kolejne, nowsze standardy dostępne w przyszłości). Przyczyni się to nie tylko do modernizacji placówek objętych programem, ale przede wszystkim ograniczy koszty związane z comiesięczną eksploatacją (obniżenie rachunków za prąd) i zredukuje ilość dwutlenku węgla jaki zostałby wprowadzony do środowiska ze względu na wyższe zapotrzebowanie na energię starszych urządzeń


Projekt w pigułce

Program zakłada 2 główne, nadrzędne cele:

1.    Efekt Środowiskowy:

  • Poprawa stanu środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, m.in. poprzez wymianę starego sprzętu AGD na nowoczesne urządzenia wysokiej klasy energetycznej oraz wymianę tradycyjnych żarówek na świetlówki energooszczędne.
  • Ograniczenie liczby wyrzucanych elektrośmieci głównie telefonów komórkowych oraz gdy to możliwe powtórne wprowadzenie ich do obiegu

2.    Efekt Społeczny:

  • Program i działania w nim podejmowane przyczynią się to nie tylko do modernizacji placówek objętych programem, ale przede wszystkim ograniczy koszty związane z comiesięczną eksploatacją (obniżenie rachunków za prąd).

Źródło: Fundacja Nasza Ziemia
 

W ramach programu dokonywana jest m.in. wymiana tradycyjnych żarówek na świetlówki energooszczędne./ Fot. www.sxc.hu

Środki finansowe na wsparcie placówek służących dzieciom pozyskiwane są ze zbiórek starych telefonów komórkowych. / Fot. sanja gjenero, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię