10 grudnia WWF zaingurowało przyszłoroczną akcję „Godzina dla Ziemi” (Earth Hour). Uroczystość odbyła się w Poznaniu ? o godz. 19 zgasły światła na budynku Iglicy na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wydarzenie uświetnił występ chóru Poznańskie Słowiki.

„Earth Hour” to akcja zainicjowana przez międzynarodową organizację WWF po to, by przeciwstawić się zmianom klimatu. 

28 marca 2009 r. o godz. 20.30 czasu lokalnego świat pogrąży się w ciemnościach na godzinę, aby tym symbolicznym gestem dać sygnał politykom, że powinni efektywniej walczyć z globalnym ociepleniem. Z wstępnych szacunków WWF wynika, że 28 marca nawet miliard osób na całym świecie może zgasić światło.

W "Godzinie dla Ziemi" wezmą udział 62 kraje z całego świata, zgasną światła w takich miastach, jak m.in. Dubaj, Kapsztad, Moskwa Rzym, Sydney i Tel Aviv. W Polsce w akcji uczestniczy 14 dużych miast, łącznie z Warszawą, Poznaniem i Krakowem. Liczba miast na świecie biorących udział w akcji zbliża się już do 100.

W ramach „Godziny dla Ziemi" zgaśnie oświetlenie na najsłynniejszych budynkach na świecie: Hotelu Burj Dubaiin w Dubaju, opery w Sydney i mostu Golden Gate w San Francisco. W Polsce zgaśnie m.in. warszawski Pałac Kultury i Nauki.

Po raz pierwszy "Godzina dla Ziemi" odbyła się w 2007 r. w Sydney. Ponad 2 mln domów w tym mieście wyłączyło światło na jedną godzinę. Rok później w akcji wzięło udział już 100 mln osób w 35 krajach.

O „Godzinie dla Ziemi 2008” pisaliśmy 28 marca br. 

Film promujący "Godzinę dla Ziemi" 2009

Źródło: WWF, www.earthhour.org

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię