28 czerwca br. o godz. 8:00 rozpocznie się ostatnia przed wakacjami zbiórka wielkogabarytów i tzw. elektrośmieci w Ostrowie Wielkopolskim.

Zbiórka będzie dotyczyć zabudowy jednorodzinnej. Akcję w całości finansuje Urząd Miejski ze środków Miejskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zbiórka komunalnych odpadów wielkogabarytowych, elektrycznych i elektronicznych obejmuje m.in. meble, sprzęt gospodarstwa domowego, dywany, wykładziny, materace, sprzęt RTV , AGD, komputery itp. Odpady wielkogabarytowe należy wystawić na chodnik przed posesją.

Akcja ma duży wpływ na świadomość ekologiczną mieszkańców. – Z roku na rok wielkogabarytów i elektrośmieci jest wystawianych coraz więcej. To cieszy, bo taki właśnie cel mają zbiórki organizowane przez Urząd Miejski. Chodzi o to, by zbędne rzeczy, które zalegają na strychach czy w piwnicach nie trafiały do lasów, czy na nielegalne wysypiska. Wielkogabaryty i elektrośmieci są rozdrabniane, demontowane, a części mogące być ponownie wykorzystane, zagospodarowane – podkreśla Ewa Kasperek, kierownik Referatu Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Źródło: www.ostrow-wielkpolski.um.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię