Jutro o godz. 11 w Centrum Prasowym PAP w Warszawie odbędzie się inauguracja ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej ?Zbierajmy zużyte baterie – Chrońmy środowisko!?.

„Zbierajmy zużyte baterie – Chrońmy środowisko” będzie pierwszą w Polsce tak dużą kampanią dotyczącą zbierania zużytych baterii, która obejmuje aż 77 gmin. Akcja, która ma podnieść świadomość ekologiczną społeczeństwa, a zarazem stanowi transpozycję do polskiego porządku prawnego wymagań dyrektywy Parlamentu Europejskiego.

Celem kampanii "Zbierajmy zużyte baterie – chrońmy środowisko!", jest udostępnienie gminom nowych i oryginalnych narzędzi do komunikowania się ze swoimi mieszkańcami w sprawach związanych z segregacją i przekazywaniem zużytych baterii do punktów odzysku. Do celów kampanii będą wykorzystywane liczne narzędzia i materiały edukacyjne, takie jak torby na baterie, foldery informacyjne, kartki pocztowe, strona internetowa, stoisko wystawowe, pojemniki na zużyte baterie i plakaty. 

Kampania skonstruowana jest tak, że poszczególne gminy mogą komunikować się ze swoimi mieszkańcami bez pośredników. Poza tym kampanię można dopasować do każdego systemu odzysku odpadów. Gminy mogą wykorzystywać elementy kampanii do swoich własnych inicjatyw. Pierwszą gminą biorąca udział w kampanii był Myszków.

Źródło: www.zbierajmybaterie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię