Nie jest Ci obojętny los schorowanych, wysłużonych w ciężkiej pracy koni? Możesz im pomóc! Trwa II Edycja Programu Zbieraj kartridże, ratuj konie. Program jest dedykowany dla wszystkich placówek oświatowych, które wraz ze swoimi podopiecznymi chcą zbierać zużyte tusze i tonery do drukarek i tym samym pomagać w ratowaniu koni.

W ubiegłorocznej I Edycji wzięło udział 135 placówek z całej Polski. Zebrano ponad 6 tys. kartridży, które zostały przekazane do reprodukcji. Tym samy zamiast trafić na wysypisko śmieci zostały przetworzone w pełnowartościowe materiały do drukowania. Ze środków uzyskanych ze zbiórki kartridży organizator Programu – firma Green Project przekazała 10 tys. zł do Klubu Gaja na ratowanie koni.

Udział w Programie jest bezpłatny. Organizator zapewnia odbiory zebranych kartridży a także pomoc merytoryczną w przeprowadzeniu Programu. Do Programu można przystąpić w każdej chwili, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. II Edycja Programu Zbieraj kartridże, ratuj konie trwa do końca roku szkolnego.

Z grona wszystkich Uczestników Programu wyłonieni zostaną Laureaci w trzech kategoriach:
– największa ilość zebranych kartridży nadających się do reprodukcji
– największa aktywność podczas trwania Programu
– największa liczba pozyskanych partnerów lokalnych

Laureaci otrzymają statuetki Pegaza, który jest symbolem akcji na rzecz koni oraz pierwszym koniem, o tym właśnie imieniu uratowanym przez Klub Gaja.
Klub Gaja jest jedną z najstarszych polskich organizacji ekologicznych – działa od prawie 25 lat. W całej swej działalności uratował już 50 koni – schorowanych, wysłużonych w ciężkiej pracy lub po prostu hodowanych na ubój. Zostały one przekazane do nowych domów, fundacji zajmujących się hipoterapią czy gospodarstw agroturystycznych. Są teraz zadbane, szczęśliwe i potrzebne.

Więcej informacji na temat Programu

 
Aby zgłosić się do II Edycji Programu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy .
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię