Z okazji Międzynarodowego Roku Lasów, Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW w Rogowie we współpracy z Wydziałem Ochrony Przyrody Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych zaprasza leśników zajmujących się edukacją leśną do udziału w 1. Ogólnopolskim Tygodniu Liczenia Sów.

1 Ogólnopolski Tydzień Liczenia Sów w Lasach odbywa się w ramach projektu edukacyjnego pod nazwą Bubobory w LP. Decyzją Ministra Środowiska został on włączony do Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Unijnego Funduszu Rozwoju Regionalnego UE. 


Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie zaprasza do wzięcia udziału w 1 Ogólnopolskim Liczeniu Sów w Lasach.

Aby wziąć udział w akcji Edukator musi:
– zebrać grupę młodzieży z lokalnej szkoły,
– przysłać kartę zgłoszenia
– w wybranym terminie przedstawić prezentacje multimedialną o sowach przesłaną przez biuro Buboborów
– dla chętnych przeprowadzić wieczorne warsztaty w postaci nasłuchów głosów sów w 2-3 punktach potencjalnego występowania sów, w czasie których uczniowie mogą wypełnić karty obserwacji

Głosy sów leśnych do pobrania nieodpłatnie ze strony w zakładce  Zdjęcia i głosy sów.

Warsztaty dla lokalnej młodzieży w postaci prezentacji multimedialnej o sowach  (przesłanej przez biuro Buboborów) oraz wieczornych warsztatów nasłuchowych przeprowadzą pracownicy nadleśnictwa lub parku narodowego w terminie od 3 do 10 kwietnia 2011 roku, którzy po zebraniu grupy zainteresowanych wypełnią kartę zgłoszenia i otrzymają materiały szkoleniowe).

Przygotowano atrakcyjne nagrody które rozlosujemy wśród uczestników nocnych nasłuchów którzy przyślą wypełnione karty obserwacji podpisane przez osobę prowadzącą warsztaty na adres
Leśny Zakład Doświadczalny SGGW
 w Rogowie, ul. Akademicka 20,
95-063 Rogów,
z dopiskiem: "1 Ogólnopolski Tydzień Liczenia Sów w Lasach"

Źródło: cepl.sggw.waw.pl

Projekt ma na celu przekazanie wiedzy dotyczącej biologii, ochrony i rozpoznawania sów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię