W sobotę 24 marca w godz. od 10.00 do 14.00 na Bulwarze Zachodnim w Gorzowie Wielkopolskim, odbędzie kolejna edycja tej akcji Zamień Odpady na Kulturalne Wypady. Każdy, kto przyniesie niewielką, określoną ilość surowców wtórnych, otrzyma bilety do instytucji kulturalnych i rozrywkowych.

Głównym celem akcji Zamień Odpady na Kulturalne Wypady jest edukacja ekologiczna i kulturalna oraz pokazanie, że oba te obszary mogą się przenikać. Jednocześnie w akcji nie chodzi o to, by zebrać jak największą ilość surowców wtórnych, lecz by wskazać aktualne problemy i potrzeby oraz zyskać nowych zwolenników segregowania odpadów – pokazać, jakie to łatwe oraz pożyteczne. 
Wszak człowiek kulturalny nie śmieci i potrafi segregować odpady.

Zasady akcji:
Jedna osoba będzie mogła otrzymać wyłącznie 1 bilet, nawet jeżeli przyniesie więcej surowców wtórnych. Aby otrzymać 1 bilet należy na akcję przynieść minimalną, określoną ilość odpadów danego typu:
– 10 butelek lub słoików szklanych,
– 10 butelek plastikowych,
– 10 aluminiowych puszek po napojach,
– 10 zużytych baterii,
– 5 kg makulatury,
– 5 sztuk sprzętu elektronicznego małego (suszarki, klawiatura, świetlówki…),
– 1 sztuka sprzętu elektronicznego dużego (lodówka, telewizor, komputer…).

Zamień Odpady na Kulturalne Wypady to ogólnopolska kampania edukacyjna, która łączy świat kultury z ekologią i odpowiedzialnymi postawami społecznymi. Pomysłodawcą projektu  jest Fundacja Ekorozwoju FER z Wrocławia. Projekt otrzymał honorowy patronat Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Środowiska. 

Źródło: recykling.org.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię