Do Polski koncepcja Zaklinaczy Deszczu dotarła dzięki europejskiemu projektowi „Kids4Future – Zintegrowane działania mające na celu wzrost świadomości ekologicznej dzieci w zakresie oszczędzania energii poprzez różne formy edukacji na rzecz zrównoważonej przyszłości”, który współfinansowany jest przez program Inteligentna Energia – Europa.

Konsorcjum projektowe składa się w 10 partnerów z 10 krajów europejskich. Każdy partner współpracuje z co najmniej 20 szkołami pilotażowymi na terenie swojego kraju. Kids4Future ma na celu podniesienie świadomości, kształtowanie właściwej postawy i wzrost wiedzy i zrozumienia tematów związanych ze zużyciem energii i jego środowiskowymi konsekwencjami. Projekt dostarczy wysokiej jakości narzędzi pedagogicznych i przedstawi zagadnienia energetyczne w taki sposób, aby stały się one atrakcyjne i łatwo przyswajane poprzez zabawę.
 
Zaklinacze Deszczu są bardzo zainteresowani badaniem i odkrywaniem nowych zagadnień. Zaklinacze Deszczu troszczą się o innych, naturę i warunki życia na Ziemi. Są naprawdę inteligentni – dużo więcej wiedzą na temat energii, środowiska i klimatu niż większość ludzi.

Krajowa Agencja Poszanowania Energii (KAPE) realizuje od początku 2007 r. projekt "Kids4Future – Zintegrowanie działania mające na celu wzrost świadomości ekologicznej dzieci w zakresie oszczędzania energii poprzez różne formy edukacji na rzecz zrównoważonej przyszłości". Projekt ten współfinansowany jest przez Komisję Europejską w ramach programu Intelligentna Energia – Program dla Europy.

Celem projektu jest edukacja dzieci w wieku 6-12 lat w zakresie poszanowania energii oraz konsekwencji dla środowiska, jakie niesie za sobą jej nadmierne zużycie.  Projekt realizowany jest przez 10 krajów europejskich. W ramach projektu zostały m.in. wydane książki "Zaklinacze Deszczu".

Źródło: www.zaklinaczedeszczu.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię