Wczoraj o godz. 16 w Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem przy ul. Polanki 119 w Gdańsku odbyła się impreza artystyczna dla małych pacjentów szpitala.

Spektakl jest współczesną wersją bardzo lubianej przez małych i dużych bajki. Akcja widowiska rozgrywa się tu i teraz, w realiach, które zna każde dziecko. Poprzez przeniesienie bohaterów do czasów współczesnych, grupa krakowskich aktorów chce pokazać i uwypuklić wady konsumpcyjnego podejścia do życia oraz zwrócić uwagę małego widza na częsty, niekiedy negatywny wpływ współczesnego świata.

Przedstawienie ukazuje dzieciom, że „nie jest ważne to, w co się ubieramy i co posiadamy – lecz co w sercu mamy". Zachęcenie małych widzów do patrzenia na innych nie z perspektywy tego, co mają, lecz tego jakimi są ludźmi, to główne założenie spektaklu.

Podczas przedstawienia dzieciom zostały rozdane upominki, które umilą chwile zabawy oraz gadżety akcji informacyjno-edukacyjnej „Czyste Miasto Gdańsk" organizowanej przez Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o. w Gdańsku zachęcające do dbania o środowisko.

Przedstawienie zorganizowała Studio Yapa, przy pomocy Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego przy Szpitalu oraz partnerów, między innymi Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku.

Źródło: www.czystemiasto.zut.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię