Dziecięce Lato Teatralne w Warszawie to plenerowe przedstawienia dla dzieci. To publiczność liczona w tysiącach i olbrzymia liczba spektakli w różnej technice. To teatr słowa, ruchu, śpiewu, muzyki i radości. W tym roku pojawi się także spektakl ekologiczny, w którym główną rolę gra Mały Zajączek.

Sztuka z przesłaniem ekologicznym nosi tytuł „Pieśń lasu” i jest dziełem Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska. Spektakl zostanie wystawiony 23 lipca.  W przedstawieniu Mały Zajączek oraz jego przyjaciele, leśne zwierzęta, są smutni, bo ludzie zaśmiecili ich polanę. Ma tam też powstać wielka fabryka, która z pewnością zatruje powietrze. Zajączek bezskutecznie namawia przyjaciół do wspólnej walki o las. Z pomocą przychodzi mu dziewczynka imieniem Marysia. Czy uda się uratować las? A co stanie się z żyjącymi tam zwierzętami? Spektakl trwa 1 godzinę z przerwą. Jest przeznaczony dla dzieci od lat 5.

Dziecięce Lato Teatralne odbywa się od siedmiu lat. W tym czasie zyskało duże grono małych bywalców i tym samym renomę największego warszawskiego plenerowego wydarzenia dla dzieci. W zaczarowany świat teatru młodzi widzowie mogą wkroczyć co środę, o godz. 11.00, w Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Odyńca 6. Festiwal trwa od 2 lipca do 6 sierpnia. W przypadku niepogody spektakle odbędą się Domu Wojska Polskiego (al. Niepodległości 141).

Spektakle pokazywane w ramach VIII edycji Dziecięcego Lata Teatralnego są całkowicie bezpłatne, otwarte i dostępne dla każdego. 

Źródło informacji i pełny harmonogram przedstawień: www.dlt.waw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię