Od dwunastu lat w Elblągu odbywają się Dni Recyklingu. Dla mieszkańców to niepowtarzalna okazja, żeby samemu przekonać się, że segregacja odpadów naprawdę się opłaca. 

Za przyniesione na Plac Jagiellończyka odpady mieszkańcy otrzymywali punkty, które mogli wymienić na nagrody, w postaci np. drzew lub krzewów. Niektórzy gromadzili w swoich domach surowce przez cały rok,  aby skorzystać z tej wyjątkowej okazji i od samego rana tłumnie gromadzili się na placu. 

Ale festyn to nie tylko zbiórka odpadów. Mieszkańcy mogą w ramach tego wydarzenia wziąć udział w warsztatach, podczas których prezentowane są możliwości kreatywnego wykorzystania odpadów. W tym roku odbyły się warsztaty malowania ekotoreb, a także tworzenia drewnianych podstawek, ekoorganizerów, a także maskotek, wykonanych z niepotrzebnych skarpetek, którym dzięki odpowiednim zabiegom „rosną” zielone, trawiaste włosy. Warsztaty kreatywnego wytwarzania odpadów przeprowadził, jak co roku, Dział Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS. 

Wydarzenie rozpoczął odegrany przez edukatorów z ABRYS-u spektakl ekologiczny pn. „Segregacja odpadów to żaden kosmos”. W ramach przedstawienia uczestnicy festynu pomagali kosmicznym przybyszom (Mok-Mokowi i Czuk-Czukowi) oczyścić Ziemię z zalegających odpadów, co było możliwe dzięki znalezionemu „Słownikowi poprawnej segregacji”. 

Wydarzenie, jak co roku, cieszyło się ogromną popularnością wśród mieszkańców. Wielu z nich już po jego zakończeniu zaczęło przygotowywać się do kolejnej edycji, na którą trzeba poczekać dwanaście miesięcy. Warto, bo segregacja przynosi korzyści!

GALERIA ZDJĘĆ

Fot. Archiwum ABRYS

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię