Jutro w Poznaniu rozpoczynają się XIII Targi Edukacyjne. Potrwają od piątku, 13 marca do niedzieli, 15 marca. W ich ramach znajdzie się kilka spotkań poświęconych edukacji ekologicznej.

XIII Targi Edukacyjne są zorganizowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Konferencja inauguracyjna targów odbędzie się w piątek o godz. 11.00 w pawilonie 14B Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

W konferencji swój udział zapowiedzieli: Katarzyna Hall – Minister Edukacji Narodowej , Piotr Florek – Wojewoda Wielkopolski, Przemysław Trawa- Prezes MTP, Krystyna Poślednia- Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Elżbieta Leszczyńska – Wielkopolski Kurator Oświaty, Parlamentarzyści, Starostowie oraz Rektorzy i Członkowie Senatów Uczelni Wyższych, Dyrektorzy szkół i placówek edukacyjnych.

Tegoroczne Targi Edukacyjne odbywają się pod hasłem "Edukacja – Badania – Innowacje". W programie kilka wydarzeń ekologicznych.

Jutro od godz. 12:00 do godz. 13:30 w pawilonie 7, sektor D zostanie zaprezentowana prelekcja pt. "Metody badawcze w kształceniu przyrodniczym najmłodszych uczniów". Wystąpienie zostanie przygotowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie.

W sobotę, 14 marca od godz. 13:30 do 15 potrwa seminarium pt. "Zagadki przyrodnicze, prezentacja intrygujących zjawisk i praw przyrodniczych, wyjaśnienie w przystepny sposób skomplikowanych zagadnień fizyczno-chemiczno-biologicznych". Wystąpienie przygotuje poznański Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Przez cały czas trwania Targów będzie można także oglądać prace uczniów w konkursie "Safari w małym ZOO". Wystawa zostanie ulokowana w pawilonie 7a przy scenie.

Ponadto w ramach dnia naukowców, w sobotę 14 marca w pawilonie 8 na scenie w godz. 12 – 13:30 zostaną zaprezentowane studia przyrodnicze na Uniwersytecie Przyrodniczym. Prelekcję wygłosi Prorektor prof. dr. hab. Monika Kozłowska.

Źródło: www.edukacja.mtp.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię