Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie w dniach 18?19 maja 2017 r. organizuje XI Ogólnopolski Konkurs ?Bajarze z Leśnej Polany? im. redaktora Andrzeja Zalewskiego.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Przewodniczący Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Współorganizatorem konkursu jest Centrum Informacyjne Lasów Państwowych w Warszawie. Patronat medialny sprawują: TVP 3 ? oddział w Poznaniu, Radio Merkury ? Poznań, prasa leśna: ?Echa Leśne”, ?Przegląd Leśniczy”, ?Las Polski” oraz portal zielonalekcja.pl.

Tegoroczna edycja ?Bajarzy?”, która odbędzie się jak co roku w budynku muzealnym ?Powozownia”, ma na celu promocję polskich lasów, zwrócenie uwagi na rolę leśnika w kształtowaniu zrównoważonej gospodarki leśnej oraz uzmysłowienie społeczeństwu, że las to skarb wszystkich ludzi.

Do konkursu zgłosiło się 31 bajarzy ? głównie uczniów techników leśnych. Nie zabraknie jednak wystąpień przygotowanych przez innych miłośników lasu ? leśnika i gimnazjalistki. Prezentację gawęd leśnych oceniało będzie Jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Tomasza Boreckiego.

Pierwszy dzień konkursu zakończy się koncertem muzyki folkowej inspirowanej przyrodą w wykonaniu Waldemara Rychłego z zespołem, który odbędzie się w sali kolumnowej zabytkowej ?Powozowni”. Na drugi dzień wydarzenia przewidziane jest uroczyste ogłoszenie wyników. Poprzedzone ono będzie występem pt.: ?Przestroga żubra”, zaprezentowanym przez uczniów klasy II a i II b ze Szkoły Podstawowej w Gołuchowie. Spektakl ten został przygotowany przez dzieci w związku z 40-leciem gołuchowskiej zagrody zwierząt.

Serdecznie zapraszamy chętnych do wysłuchania gawęd oraz występów.

Program Konkursu

Fot. Depositphotos/Ben44

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię