Projekt MARCHEWKA: REWOLUCJA i jego finałowa WYSTAWA to nasz eko-artystyczny eksperyment, którym chcemy zachęcić Was do tego, by…

w dzień targowy wybrać się na lokalny ryneczek, by poznać tam Pana Rolnika, uprawiającego zapomniane już warzywa: pasternak, topinambur czy salsefię bądź znaleźć tam po prostu zdrową, brudną marchewkę. Chcemy Was zainspirować, abyście wspólnie ze znajomymi kupili worek ekologicznej mąki od lokalnego producenta i upiekli żytni chleb na zakwasie. Pokażemy, że warto znaleźć czas, by odkryć radość gotowania w domu z pełnowartościowych, nieprzetworzonych produktów, które karmiąc ciało i duszę najbliższych, gwarantują doskonały nastrój na towarzyskich czwartkowych obiadach. Podzielimy się wiedzą jak budować przydomowy kompostownik, by nie marnować, a oddać Matce Ziemi chociaż część tego, co codziennie nam daje…
Wystawa jest przygotowana w systemie 3D, czyli eksponaty można będzie DOTKNĄĆ, niektórych rzeczy nawet DOŚWIADCZYĆ i o wszystko na pewno DOPYTAĆ J.                                             
Zbudowana z prostych materiałów, odzyskanych i pozyskanych to tu, to tam, a potem zaaranżowanych w nowy sposób. W trakcie przygotowań pojawił się pomysł, by miejsce wystawiennicze również było „z odzysku”. W każdym mieście jest przecież wiele pustych przestrzeni, z których w danej chwili nikt nie korzysta. Udało się znaleźć taki lokal i przez miesiąc będzie on naszym marchewkowym centrum, gdzie oprócz wystawy odbędą się również warsztaty naturalnego odżywiania, zajęcia dla dzieci czy pokazy filmów. I zawsze znajdzie się też filiżanka ciepłej ziołowej herbatki, przy której będzie można podyskutować o zdrowym stylu życia.  
 
Czasami wystarczy zmienić tylko niektóre nasze codzienne nawyki żywieniowe –
zyska na tym kondycja Matki Ziemi,
nam wyjdzie to na zdrowie i to bez znacznego obciążenia dla domowego budżetu,
a jeszcze poprawimy sytuację naszych lokalnych producentów żywności…
 
 
Wystawa będzie czynna od 12 listopada do 12 grudnia 2012, ulica Heweliusza 29 / Gdańsk Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
 
 
Więcej o projekcie na www.facebook.com/marchewkowarewolucja
                                  www.marchewka-rewolucja.pl 
 
Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Społeczno – Artystyczne KULTYWATOR / Gdańsk
 
Projekt Marchewka: Rewolucja jest współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska            i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Miasto Gdańsk.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię