Tylko do 13 lipca w Galerii Sztuki Przyrodniczej Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu można oglądać prace nagrodzone w konkursie z cyklu „Przestrzenie Przyrody” pod tytułem „Owady ? najliczniejsze na świecie”.

III Konkurs plastyczno-ekologiczny z cyklu Przestrzenie Przyrody był pretekstem dla młodych ludzi do obserwacji i interpretacji  cudów natury. Na tegoroczną edycję konkursu pt. "Owady – najliczniejsze na świecie", młodzi artyści nadesłali 958 prac plastycznych, w których niezwykle wyrafinowany świat owadów był inspiracją dla własnej twórczości.

Zarówno różnorodność interpretacyjna jak i zakres technik plastycznych  prac nadesłanych na konkurs mówią o tym, jak szeroki jest wachlarz możliwości obcowania z naturą, podglądania jej i interpretowania. Wśród oglądanych prac studyjne rysunki ćmy, kontrastują z rzeźbiarską interpretacją mrowiska. Zwycięski tryptyk (kategoria gimnazja) lirycznie przedstawionych ważek autorstwa Natalii Parzyszek z Gimnazjum w Łysomicach jest diametralnie inaczej interpretowany aniżeli niezwykle dynamiczny, atakujący rój szarańczy w pracy Marii Jasińskiej ze SSPiG"Edukacja" w Toruniu.

Miejsce Galeria Sztuki Przyrodniczej, ul. Bydgoska 7 , Toruń.
Telefon (056) 654-02-26  
E-mail/WWW [email protected]

Źródło: www.zoo.torun.pl   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię