Prawie 30 tysięcy uczestników, 42 tony zebranego szkła oraz 37 tysięcy rozdanych roślin to wynik ekologicznej akcji zorganizowanej w ostatni weekend w wybranych placówkach sieci sklepów Biedronka wspólnie z Carlsberg Polska. Akcja miała na celu zwiększanie świadomości ekologicznej wśród konsumentów, szczególnie w kontekście segregacji opakowań szklanych.

Szklane opakowania, takie jak butelki czy słoiki, zbierane były 22 i 23 czerwca na parkingach sklepów – w specjalnie oznakowanych namiotach – znajdujących się w 20 miastach Polski, tj. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Tarnowie, Zamościu, Lubinie, Szczecinie, Słupsku, Katowicach, Oświęcimiu, Lublinie, Płocku, Łodzi, Sieradzu, Włocławku, Legionowie, Gdańsku, Toruniu i Bydgoszczy.

Wśród kilku tysięcy uczestników akcji „Pielęgnujemy EkoZwyczaje” przeprowadzana została EKOAnkieta na temat zachowań i potrzeb klientów, szczególnie w kontekście segregacji zużytych opakowań. Opracowaniem wyników badań zajmie się Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

To już kolejna akcja ekologiczna zakończona sukcesem, która dowodzi, że nasi klienci w odpowiedzialny sposób traktują kwestię segregacji odpadów i recyklingu. Wierzymy, że robią to codziennie, a nie tylko przy okazji doraźnych zbiórek. Jeszcze w tym roku zamierzamy przeprowadzić następne tego typu działania – zapowiada Sylwia Krzyżycka, Dyrektor Działu Kontroli Jakości i Ochrony Środowiska Jeronimo Martins Polska.

Cieszymy się, że tegoroczna akcja przyciągnęła tak dużą liczbę uczestników. Od kilku lat prowadzimy działania edukacyjne, mające na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród konsumentów na temat segregacji odpadów i recyklingu. Model selektywnej zbiórki odpadów stosowany powszechnie w wielu innych krajach Europy, w Polsce nadal nie jest popularny, na co ma wpływ wiele czynników. Wierzymy, że ta akcja uwrażliwi kolejne grono konsumentów na sprawy ekologii i tym samym przyczyni się do zwiększenia wtórnego wykorzystania szkła w Polsce – mówi Jagoda Jastrzębska, Kierownik ds. Rozwoju Odpowiedzialnego Biznesu w Carlsberg Polska.

Cieszę się, że Rekopol Organizacja Odzysku S.A tradycyjnie już przyłączyła się do akcji , która pozwala nam jeszcze efektywniej edukować społeczeństwo w zakresie selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych. Uczestnicząc w zbiórce opakowań szklanych, wielu z nas uświadamia sobie, jak wiele ich produkuje każdego dnia i że niestety, często nie trafiają one tam, gdzie powinny. Pamiętajmy – każdy słoik i butelka mogą zostać poddane recyklingowi i mieć nowe życie mówi  Michał Mikołajczyk, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Organizacji Odzysku  Rekopol.


Ekozwyczje

Ekozwyczaje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię