Przełom XX i XXI wieku przyniósł wiele niezwykłych odkryć biologicznych. Zaczęto poznawać genomy wielu organizmów, w tym człowieka czy rośliny kwiatowej.

Na coraz szerszą skalę są uprawiane rośliny modyfikowane genetycznie. Trwa spór o globalne zmiany klimatyczne i ich wpływ na różnorodność biologiczną. Ta fascynująca dziedzina nauki przyciąga rzesze chętnych do zgłębiania jej tajemnic. Ich ciągle rosnącym oczekiwaniom starają się wyjść naprzeciw największe uczelnie w Polsce, tym razem organizując pierwszą w historii `Noc Biologów`. Dziesiątki naukowców zafascynowanych fenomenem Życia, wyjdzie z ukrycia, by w jasny sposób opowiedzieć, na czym polega ich praca i jak niezwykłe zjawiska można obserwować nawet bardzo prostymi metodami.

Postarają się zmierzyć z dość powszechnym przekonaniem, że zima jest tą porą roku, w której życie zamiera. Czy tak jest naprawdę? Czy mróz i mrok mogą pokonać życie? Przekonajcie się sami! Tej jednej, jedynej w roku, `Nocy Biologów`. Idea wydarzenia narodziła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podczas licznych spotkań otwartych dla społeczności miasta i regionu. Tysiące odwiedzających nas dzieci, młodzieży i dorosłych było zachętą do zorganizowania w całej Polsce tego typu przedsięwzięć.

Propozycję tę z entuzjazmem przyjęła Konferencja Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich, powierzając Wydziałowi Biologii UAM koordynację pierwszej `Nocy Biologów`. W niezwykle ożywionej debacie dziekani wydziałów przyrodniczych uniwersytetów polskich uznali, że wielkim wyzwaniem będzie zorganizowanie tego spotkania w `Piątek, Trzynastego` stycznia, kiedy to `noc` rozpoczyna się już krótko po 15, a za oknem zwykle trzyma mróz i sypie śnieg. Jak tętni wtedy życie? Organizatorzy czekają na śmiałków  w szesnastu ośrodkach naukowych na terenie całego kraju.

Strona projektu: www.nocbiologow.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię