WyGRAna w Bydgoszczy

Segregacja materiałów na takie, które można spalać w piecu, mierzenie komina z odległości, quizy, rebusy i zagadki dotyczące niskiej emisji, slalom między ?kominami? ? to tylko niektóre zadania, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy gry miejskiej ?Policzmy się z niską emisją?.

Gra, która miała miejsce podczas Festynu Ekologicznego na Wyspie Młyńskiej w ubiegłą sobotę (16 maja), była elementem realizowanej przez Bydgoszcz kampanii edukacyjno-informacyjnej ?Policzmy się z niską emisją?.

Punktualnie o godz. 10 na linii startu stawiło się sześć  drużyn. Zabawa rozpoczęła się o godz. 10.32. O tej porze wszystkie drużyny wyruszyły w teren w celu rozwiązania wszystkich zadań, jednak same decydowały o tym w jakiej kolejności będą trafiać do kolejnych punktów zadaniowych. A zadań było kilka. Przykładowo, w Parku Wincentego Witosa zlokalizowany był punkt ?Głowa z wąsem?, gdzie zadaniem uczestników było posegregowanie odpadów na takie, które można spalać w piecu i takie, których wrzucanie do kotła jest zabronione. Ponadto musieli dopasować na planszy materiały, których nie wolno spalać do informacji na temat skutków spalania (w postaci emisji) danego materiału (np. spalanie butelki PET powoduje emisję dioksyn). Inne punkt ?  ?Królewskie chlupanie? zlokalizowany był przy fontannie w Parku Kazimierza Wielkiego. Tam uczestnicy mieli do rozwiązania quiz oraz zagadkę dotyczącą niskiej emisji. Z kolei w okolicach kładki nad Brdą (w okolicach Hali Łuczniczka) na uczestników czekało zadanie ?Zbiórka powietrzna? ? musieli się oni wykazać zdrowymi płucami, bowiem zadaniem było nadmuchanie jak największej ilości balonów. Do innych zadań uczestników zabawy należało też policzenie kominów na dachu przy ul. Gdańskiej, zmierzenie komina z odległości czy też trafienie jak największą ilością piłeczek do rury.

Pierwsza drużyna dotarła na linię mety już przed dwunastą, natomiast ostatnia o 13.14. Do momentu oficjalnego ogłoszenia wyników był zatem czas na uzupełnienie zapasów płynów i posileniem się małym ?co nieco?, co zostało zapewnione przez organizatora. Emocje pozostały jednak do samego końca, bowiem po zliczeniu wszystkich punktów niezbędna była dogrywka. Było jednak o co walczyć ? na zwycięskie drużyny czekały atrakcyjne nagrody: tablety, zestawy do gry w boule oraz vouchery do kina. Spośród wszystkich uczestników gry został także wylosowany rower miejski, który wzbudził olbrzymią radość szczęśliwca, który był jednocześnie członkiem drużyny, która zajęła drugie miejsce w grze.

 

Kampania ?Policzmy się z niską emisją? jest realizowana na zlecenie Miasta Bydgoszcz przez firmę ABRYS.

GALERIA

DSC_0590

DSC_0594

DSC_0603 DSC_0613 DSC_0616 DSC_0625 DSC_0628 DSC_0635 DSC_0639 DSC_0640 DSC_0647 DSC_0689 DSC_0696 DSC_0697 DSC_0700 DSC_0701 DSC_0703

Fot. M. Masłowska-Bandosz, ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię