Działania edukacyjne, quiz wiedzy ekologicznej, masa zebranych elektrycznych śmieci oraz masa zebranych zużytych baterii to kryteria, które podlegały ocenie konkursowej w „Szkolnym centrum recyklingu”.

Wśród prowadzonych działań realizowane były: kąciki edukacyjne gazetki szkolne, plakaty zamieszczane na gminnych tablicach ogłoszeń, konkursy wiedzy recyklingowej, plastyczne, recytatorskie, prelekcje, spotkania z ekspertami ds. gospodarki odpadami, warsztaty w Zakładzie Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego w Piekoszowie.

Kategoria „Quiz wiedzy ekologicznej” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – ponad  5500 prawidłowych odpowiedzi i wzbudziła bardzo duże emocje. Nagrodziliśmy 20 uczniów, którzy najszybciej udzielili prawidłowych odpowiedzi na zamieszczone pytania. Prawidłowe odpowiedzi można było odnaleźć w opracowanych przez Fundacje materiałach edukacyjnych.

Praktyczna część konkurs to zbiórka Elektrycznych Śmieci i Zużytych Baterii, w której liczyła się przede wszystkim współpraca z Gminą, rodzicami, sąsiadami.  Rekordowy efekt udało się osiągnąć Szkole Podstawowej im. 3 Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej w Sorbinie – 16 kg/ ucznia zebranych Elektrycznych Śmieci. Zbiórka zużytych Baterii to kolejne rekordy i wysokie efekty, Młodzież z Publicznego Gimnazjum im. Wojciecha Skuzy w Łubnicach zebrała 251 kg.

Oto najlepsi z najlepszych

wyniku konkursu

Ilość punktów uzyskanych w konkursie

EKONUMER

nazwa

Gmina

I

27

92

Publiczne Gimnazjum im. Wojciecha Skuzy w Łubnicach

Łubnice

II

26

87

Publiczna Szkoła Podstawowa w Cieślach

Krasocin

III

25

1008

Szkoła Podstawowa im. 3 Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej w Sorbinie

Bliżyn

IV

20

99

ZPO Szkoła Podstawowa w Kozubowie

Pińczów

V

17

93

Szkoła Podstawowa w Wólce Kłuckiej

Mniów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię