Towarzystwo na rzecz Ziemi (TnZ) prowadzi bieżącą identyfikację miejsc, w których planuje się wykonanie przedsięwzięć potencjalnie zagrażających lokalnym społecznościom i ich środowisku. Przykładami takich inwestycji mogą być m.in. planowane spalarnie i wysypiska odpadów, zapory wodne, drogi szybkiego ruchu czy też uciążliwe zakłady przemysłowe.

W związku z tym TnZ szuka miejsc, w których zostaną przeprowadzone takie inwestycje, dążąc także do bezpośredniego kontaktu samych zainteresowanych, którzy wymagają prawnego i eksperckiego wsparcia z zakresu ochrony środowiska. Szczególnie objęci pomocą będą mieszkańcy z obszarów, na których inwestycje nie tylko zagrażają ich zdrowiu, ale również ingerują w miejsca wartościowe przyrodniczo

Równocześnie, od poniedziałku do piątku prowadzone są bezpłatne porady prawne w sytuacjach zagrożenia środowiska i zdrowia społeczności lokalnych. Porad udziela prawnik Paulina Kupczyk pod nr tel. 0 507 326 892 lub w godz. 15.00 – 18.00 pod tel. (71) 372 18 16. Pytania można również kierować pisemnie na adres e-mail: [email protected]. Ponadto istnieje możliwość osobistego spotkania z prawnikiem w Oświęcimiu lub we Wrocławiu po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

Źródło: www.most.org.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię