W terminie od 3 do 7 czerwca br. Spółka Komunalna Wschowa organizuje III Wschowskie Dni Recyklingu.

Podczas nich odbędzie się m.in. panelowa dyskusja „Kierunki rozwoju nowoczesnej gospodarki odpadami”, wyjazdowa sesja pn. „2008 – Rok Planety Ziemi” dla samorządowców, nauczycieli, sołtysów i organizacji pozarządowych. W ramach imprezy zorganizowane zostaną zajęcia w oczyszczalni ścieków, na składowisku odpadów, w zakładzie przetwarzania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego Stena oraz w Spółce Komunalnej Wschowa. Tematyka tych zajęć zostanie dostosowana do grupy wiekowej odwiedzających.

Dla dzieci i młodzieży przygotowano liczne konkursy, m.in. plastyczny pn. „Moja torba ekologiczna na zakupy”, konkurs na najlepszy spot reklamowy dotyczący selektywnej zbiórki odpadów, konkurs literacki oraz na najlepszy uliczny happening o tematyce ekologicznej.

Głównym punktem Wschowskich Dni Recyklingu będzie „Ekojarmark”, który odbędzie się w sobotę 7 czerwca. Podczas niego zaplanowane jest rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursie „Segreguję – Jestem O.K. 2008”, a także zawody siłowe, zabawy i konkursy oraz pokaz mody ekologicznej. Na jarmarku swoje wyroby zaprezentują wystawcy wyrobów ekologicznych.

Szczegółowy program na stronie: http://www.wschowa.pl/info/index.php?dzial=191&kat=403&art=2630


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię