W środku m.in. artykuł „Polowania na wilki o krok od ETS” Sylwii Szczutkowskiej. Autorka omawia sytuację wilków na Słowacji – od sześciu lat średnio rocznie zabijanych jest ponad 130 wilków. Komisja Europejska rozpoczęła procedurę mającą sprawdzić, czy te odstrzały nie naruszają zobowiązań Słowacji w związku z członkostwem w Unii Europejskiej. Co istotne wciąż nieznany jest wpływ polowań na przedmiot i cel ochrony obszarów Natura 2000 oraz ich integralność.

Tematami wiodącymi numeru są: sytuacja wilków na Słowacji, lasy Bohemii, raport NIK-u o nadzorze budowlanym. Na ostatniej stronie fotorelacja z wizyty Ministra Środowiska w Białowieży oraz akcji ekologów pt. "Wcześniej Conwentz, dziś Korolec. Dziękujemy!".

Czytaj więcej: pracownia.org.pl/aktualnosci,976

Wszystkie artykuły dostępne są w wersji papierowej lub elektronicznej miesięcznika Dzikie Życie.

Miesięcznik można kupić w salonach Empik, Garmond Press oraz zamówić w naszym sklepie (pojedyncze egzemplarze i prenumerata http://pracownia.org.pl/dzikie-zycie-papierowe). W wersji elektronicznej w serwisach: eGazety, e-Kiosk oraz na tabletach i smartfonach pracownia.org.pl/dzikie-zycie-e-wydania

Miesięcznik "Dzikie Życie" to jedyne pismo ekologiczne w Polsce, które odważnie, dociekliwie i bezkompromisowo prezentuje problem ochrony przyrody. Na łamach miesięcznika publikują wybitni naukowcy, przyrodnicy i autorytety świata kultury; przedstawiane są zagadnienia ekologiczne i istotne teksty dotyczące światopoglądu ekologicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię