W najbliższą niedzielę rusza wyjątkowa wyprawa rowerowa z cyklu „Cycling Recycling”. Tym razem  eko-peleton będzie można spotkać m.in: u źródeł Wisły na Baraniej Górze, Krakowie, Warszawie, Toruniu, Bydgoszczy i Gdańsku 
Po drodze ekolożki i ekolodzy na rowerach organizują cykl spotkać z mieszkańcami, organizacjami, samorządowcami i mediami. Przygotowane są w 12 miastach edukacyjne i ekologiczne akcje, podczas których promowana będzie ochrona Wisły przed zaśmieceniem oraz selektywna zbiórka i recykling elektrośmieci.
Eko-peleton startuje już 15 lipca w Beskidach (na Baraniej Górze) a meta przewidziana jest 28 lipca na starówce w Gdańsku! Do przejechania jest ponad 1000 kilometrów nadwiślańską trasą rowerową. Tak jak w poprzednich wyprawach, każdy może dołączyć na dowolnych odcinkach i w dowolnym czasie do rajdu oraz do  zaplanowanych ekologicznych akcji. Wszyscy chętni do wspólnego cyclingu i recyclingu proszeni są o kontakt: Dominik Dobrowolski,  [email protected] , tel. 697 092 978 . Trasę można śledzić na bieżąco na stronach: www.cycling-recycling.eu  i https://www.facebook.com/cycling.recycling/ .

„Cycling Recycling 2018 – czyli Wisła z prądem!”, to już trzecia ekologiczna wyprawa rowerowa, w której bierze udział eko-peleton złożony z kolarek i kolarzy m.in. pracowników firm REMONDIS Electrorecycling i Electro-System Organizacji Odzysku. W 2016 roku eko-peleton przemierzył trasę dookoła Polski, w 2017 roku trasa wiodła wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku, w tym roku eko-peleton będzie można spotkać nad Wisłą, od jej źródeł aż do ujścia w Bałtyku.

 
 
 
Źródło. Informacja prasowa
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię