W sobotę, 21 marca br. w Pile odbędzie się wielodyscyplinowy rajd turystyczny ph. ?Wiosenne przebudzenie 2009?. Trasę rajdu można pokonać pieszo, rowerem lub kajakiem. Zapisy na rajdy przyjmowane są do czwartku, 12 marca włącznie.

Celem rajdu jest m.in. rozpoczęcie sezonu turystycznego, popularyzacja turystyki rodzinnej oraz edukacja ekologiczna. Do udziału organizatorzy zapraszają zarówno turystów indywidualnych, jak i grupy zorganizowane.

Proponowane trasy:
1) piesza krajoznawcza  (10 km), start godz.10.30 z pętli MZK nr 1 w Gładyszewie – prowadzi Edmund Maciaszek.
2) rowerowa (ok. 15 km), start o godz.12.00 z Pl. Zwycięstwa, przez Płotki, prowadzi Jan Balcerzak
3) kajakowa rzeką Piławą i Gwdą, z parkingu leśnego k/Krępska do Piły. Zbiórka o godz.9.00 w bazie KK Gwda na ul. Kwidzyńskiej.

W trakcie rajdu zostanie też przeprowadzone ciekawe konkursy. Jeden z nich jest konkurencją na najbardziej wiosenną grupę z Marzanną (przebrania, ubrania w barwach wiosennych, pomalowane twarze), uczestnicy niosą na trasie swoją ekologiczną Marzannę, wykonaną z tworzyw ekologicznych. Przemarszowi powinna towarzyszyć piosenka, wiersz, fraszka.

W ramach konkursu fotograficznego uczestnicy poszukują oznak wiosny i w czasie wędrówki wykonują fotografię. Wykonane konkursowe fotografie należy opisać i przesłać do 25 marca na adres e-mail: [email protected] lub dostarczyć do siedziby PSM L-W, ul. Sikorskiego 33 w Pile, Dział animacji kulturalno-rekreacyjnej – pok. 120.

Trzeci konkurs jest krajoznawczo-ekologiczny. Uczestnicy otrzymają na starcie kartki z pytaniami, rozwiązanie należy oddać na mecie. Na mecie planowany jest m.in. finał konkursu krajoznawczo-ekologicznego, rozwiązanie pozostałych konkursów wiosennych oraz grochówka.

Zgłoszenia do rajdu przyjmowane są do 12 marca – oddział PTTK w Pile, ul. Śródmiejska 12, w godz.12.00-16.00, tel: 0.67 212-44-30. Wpisowe: na trasy piesze i rowerowe: 15 zł osoby dorosłe, na trasę kajakową  35 zł osoby dorosłe.

Źródło: www.pila.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię