Za starą lodówkę,  telewizor, monitor, drukarkę, kalkulator bądź baterie w ramach pikniku z okazji Dnia Ziemi będzie można otrzymać roślinę. Zbiórka zorganizowana przez firmy REMONDIS Electrorecycling, Electro-System oraz EKO-PUNKT odbędzie się 24 kwietnia     w godzinach 10:00-18:00 na terenie stadionu RKS SKRA (wjazd od ul. Wawelskiej). 

Każdy, kto tego dnia przyniesie do naszego punktu wymienione poniżej elektroodpady otrzyma  w zamian punkty, które będzie mógł wymienić na wybrane sadzonki roślin:

  • 1 sztuka elektroodpadu typu: lodówka, zamrażarka, pralka, kuchnia, zmywarka i piec elektryczny = 40 punktów
  • 1 sztuka elektroodpadu typu: telewizor, monitor, komputer, mikrofalówka = 10 punktów
  • 1 kg baterii (na 1 kg przypada około 40 sztuk baterii paluszków) = 10 punktów
  • ( w przypadku większej lub mniejszej ilości baterii punkty zostaną przyznane proporcjonalnie, np. za pół kg baterii zostanie przyznane 5 punktów)
  • 1 sztuka elektroodpadu typu: drukarka, grzejnik elektryczny, laptop, telefon komórkowy, elektronarzędzia, odkurzacz, skaner, sprzęt kopiujący, radio, sprzęt hi-fi, video, sprzęt audiowizualny, zabawka na baterie = 5 punktów
  • 1 sztuka elektroodpadu typu: kalkulator, drobne AGD, myszka komputerowa, klawiatura, zegar = 2 punkty

Z kolei każdy, kto przyniesie wymienione poniżej opakowania otrzyma w zamian roślinę zgodnie z poniższym przelicznikiem:

  • 25 opakowań szklanych (słoiki, butelki) = 1 roślinka
  • 25 opakowań z tworzywa (butelki po napojach, chemii gospodarczej) = 1 roślinka
  • 25 opakowań z aluminium (puszki po napojach itp.) = 1 roślinka

Wiele atrakcji dla uczestników Pikniku będzie miało miejsce również na stoisku REMONDIS Electrorecycling czekać będą wyjątkowe atrakcje. Po raz ósmy odbędą się „Otwarte mistrzostwa Polski w rozkręcaniu komputerów na czas”. Konkurs skierowany jest do osób dorosłych, a zadanie konkursowe polega na rozkręceniu komputera w jak najkrótszym czasie. Uczestnicy dostaną odpowiedni strój i akcesoria zabezpieczające. Do wykonania zadania używać będą profesjonalnych wkrętarek. Osoby, które uzyskają najlepsze wyniki otrzymają nowe elektronarzędzia. Wszyscy uczestnicy, niezależnie od zajętego miejsca, otrzymają atrakcyjne upominki.

Młodzi uczestnicy pikniku będą mogli z kolei pod nadzorem pracowników REMONDIS osobiście rozkręcić komputer i sprawdzić, co kryje się w środku. Każdy „mały inżynier? wyposażony zostanie w niezbędne środki bezpieczeństwa oraz niezbędne narzędzia.

W ramach pikniku będzie realizowany także konkurs wiedzy o elektroodpadach dla dzieci („Elektrokoło”),  a dla najmłodszych przygotowane zostaną malowanki, łamigłówki, rebusy i inne zabawy o tematyce ekologicznej. Na stoisku odbędą się także warsztaty tworzenia biżuterii z odpadów. Ze zużytych kabli będą tworzone niepowtarzalne naszyjniki, a ze starych części komputera kolczyki i pierścionki. Zajęcia te łączą formę nauki i zabawy. Partnerem warsztatów tworzenia biżuterii oraz konkursu „Elektrokoło” jest Dział Edukacji Ekologicznej ABRYS.

Każdy odwiedzający piknik będzie mógł zapoznać się również z materiałami informacyjnymi na temat prawidłowego postępowania z odpadami, w tym ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz z bateriami, porozmawiać z ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim i wziąć udział w konkursie ekologicznym.

 Jeżeli pogoda dopisze będzie można wziąć udział w nauce chodzenia na szczudłach.

 Więcej: www.remondis-electro.pl

Działania dotyczące baterii będą nagradzane w tegorocznej edycji Konkursu o Puchar Recyklingu. Więcej informacji: www.pucharrecyklingu.pl

puchar-baterie-mini

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię