Do końca sierpnie trwa 19. edycja cyklu poniedziałkowych imprez plenerowych organizowanych w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”. Spotkania kierowane są do przebywających w mieście dzieci, które łakną kontaktu z naturą.

Wakacje w Skansenie cieszą się dużym zainteresowaniem w miastach Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. W zeszłym roku w imprezach uczestniczyło 7 tysięcy dzieci m.in. z Chorzowa, Katowic, Świętochłowic, Bytomia czy Piekar Śląskich. Były to grupy półkolonijne, kluby osiedlowe i środowiskowe, a także ośrodki pomocy społecznej, pobytu dziennego dorosłych, dzieci i osób niepełnosprawnych oraz organizacje charytatywne.

Tegoroczna edycja Wakacji w Skansenie odbywa się pod hasłem "Zostań EKO-Bohaterem. Tropem Przyrodniczej Ścieżki Edukacyjnej". W programie: konkursy, zabawy plenerowe i quizy popularyzujące nie tylko wiedzę na temat ekologii, ale i kultury ludowej dawnych mieszkańców Górnego Śląska i Zagłębia.

Terminarz spotkań, które są jeszcze przed nami:
– 22.08 Eko-bohaterze zagrożone gatunki czekają na Ciebie!;
– 29.08 Eko-bohater na wędrówce po Beskidzie Śląskim i okolicach.

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

W związku z tym, że powyższa akcja ma charakter non-profit, organizatorzy zwracają się z prośbą o wsparcie, w formie ufundowania niewielkiej ilości nagród rzeczowych dla zwycięzców konkursów.

Więcej informacji:
Magdalena Strzelewska, tel. 509 208 647, e-mail: mstrzelewska[małpa]skansen.chorzow.pl
Małgorzata Przysiekowska, tel. 509 410 529, e-mail: mprzysiekowska[małpa]skansen.chorzow.pl

 

Cykl poniedziałkowych zajęć ma zapoznać dzieci spędzające wakacje w mieście ze światem fauny i flory. / Fot. Ali Taylor, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię