Stowarzyszenie Ekologiczne w Barcinie wraz z Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie i Nadleśnictwem Gołąbki są organizatorami konkursu „Zachowaj piękno Pałuk na kolejne tysiąclecie?.

Pałuki to historyczna kraina położona w północno-wschodniej części Wielkopolski, gdzie o miano głównego miasta konkurują Kcynia, Szubin i Żnin. W tym roku przypada X edycja tego konkursu, w ramach którego uczestnicy stworzą prace artystyczne pokazujące piękno Pałuk. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich, którzy dostrzegają piękno i harmonię w przyrodzie oraz widzą człowieka rozsądnie korzystającego ze środowiska.

nadesłane prace malarskie, fotograficzne i wykonane za pomocą innych technik malarstwo mają ukazać Pałuki od zimy do wiosny. Od świąt Bożego Narodzenia z towarzyszącym im świerkiem do Wielkanocy z wierzbowymi kotkami.

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży ze wszystkich rodzajów szkół oraz placówek kulturalno – oświatowych i opiekuńczych.

Uczestnik konkursu ma prawo brać udział w każdej kategorii. Na odwrocie pracy należy umieścić swoje dane: Imię i nazwisko, wiek, adres, telefon (nazwisko opiekuna). Nadesłane prace zostaną ocenione przez Jury i wystawione podczas uroczystości wręczenia nagród w muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie.

Prace należy nadsyłać do 30 marca br. na adres:

Stowarzyszenie Ekologiczne
Janina Drążek
ul. Pakoska 16
88-190 Barcin

lub

Muzeum Ziemi Pałuckiej
Plac Wolności 1
88-400 Żnin

Fot. Wikipedia

Źródło: www.golabki.torun.lasy.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię