Już po raz drugi w ramach Powiatowych Obchodów Dnia Ziemi i Lasu 2017, organizowanych przez Powiat Kolski, na terenie Szkółki Zespolonej Kiejsze odbędzie się gra terenowa „Tropami przyrody”. 

Ideą gry jest poznanie walorów przyrodniczych powiatu kolskiego, bioróżnorodności gatunkowej, a także zwrócenie uwagi na konieczność ochrony środowiska. W rozgrywkach weźmie udział jedenaście pięcioosobowych drużyn, składających się z uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z powiatu kolskiego. Drużyny przechadzając się po wyznaczonym terenie będą mieli do realizacji dwanaście zadań dotyczących bioróżnorodności i ochrony środowiska, a ta, która otrzyma najwięcej punków za wykonane zadania – otrzyma nagrody (plecaki turystyczne). Pozostali uczestnicy również zostaną nagrodzeni – otrzymają oni kubki turystyczne, a spośród wszystkich uczestników zostanie rozlosowana także nagroda specjalna – namiot campingowy.

Gra odbędzie się 2 czerwca 2017 r. w powiecie kolskim (teren ścieżki przyrodniczo-leśnej „Leśny Parów”). Start gry zaplanowano na godz. 9.00.

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA

Więcej na stronie: www.tropamiprzyrody.weebly.com

Gra terenowa, to jednak nie jedyne atrakcje przygotowane na ten dzień przez Powiat Kolski. Elementem imprezy będą także warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, podczas których będzie można ze starej gazety, ulotki czy też butelki plastikowej zrobić unikalną biżuterię, z korka po winie – breloczek, a z niepotrzebnej tektury – notesik.  Ponadto będzie można wziąć udział w warsztatach malowania toreb oraz w recyklingowych rozgrywkach sportowych, w ramach których atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu sportowego przewidziano dla tych graczy, którzy najlepiej poradzą sobie ze skokami na recyklingowej skakance, odpadowym torem przeszkód itp.

Projekt na zlecenie Powiatu Kolskiego realizuje Dział Edukacji Ekologicznej ABRYS.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię