Fundacja Recal na rzecz recyklingu w Polsce działa już dwie dekady. Z tej okazji 23 września zaprasza wszystkich chętnych do warszawskiego hotelu Bristol na konferencję ?XX lat recyklingu aluminiowych puszek po napojach w Polsce?.
Pierwsza część konferencji poświęcona będzie m.in. prowadzonemu obecnie przez Recal, a pierwszemu w skali kraju badaniu odnośnie zasad gromadzenia odpadów opakowaniowych. Fundacja zebrała obecnie informacje ze wszystkich gmin na terenie Polski. ? Chcemy sprawdzić, nie tylko to, jak skuteczne w praktyce jest gromadzenie opakowań metalowych, ale i dowiedzieć się, jak wielkie różnice występują między poszczególnymi gminami odnośnie wszystkich odpadów opakowaniowych. Dzięki takiej wiedzy można podejmować działania usprawniające system ? wyjaśnia Jacek Wodzisławski, prezes Fundacji Recal. W pierwszej części głos zabiorą również przedstawiciel Europejskiego Stowarzyszenia Aluminium oraz Związku Pracodawców Eko-Pak.

Po prezentacji wyników badań, w części edukacyjnej konferencji, głos zabierze m.in. przedstawiciel AluPro z wielkiej Brytanii. Praktycy podzielą się swoimi doświadczeniami i spróbują podpowiedzieć, jak zwiększyć odzysk odpadów opakowaniowych. Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. reprezentanci Funduszu Recan z Serbii oraz Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu, a spotkanie poprowadzą dr Barbara Kozłowska z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej oraz dr Ewa Suska.

Konferencja będzie też okazją do szerszego zaprezentowania dotychczasowych osiągnięć Fundacji Recal, która dzięki dotacji z NFOŚiGW w pierwszych dwóch kwartałach tego roku zrealizowała 325 z zaplanowanych 700 warsztatów edukacji recyklingowej.

Zajęcia w roku szkolnym odbywały się w placówkach edukacyjnych i bibliotekach, a w okresie letnim trwają na koloniach i obozach. ? W atrakcyjny dla młodzieży sposób przedstawiamy zasady prawidłowej segregacji odpadów. Wierzymy, że dzięki tego typu działaniom wykształcimy pokolenie świadomych konsumentów ? wyjaśnia J. Wodzisławski.

Recal nie ogranicza swoich działań do szkół, lecz stara się również promować idee recyklingu podczas różnych wydarzeń sportowych. Wspólnie z NFOŚiGW wspiera 100 w tym współorganizuje 15 wydarzeń sportowych ? m.in. maratonów, wyścigów rowerowych, a nawet turniej hokeja pod wodą. Recal prowadzi także akcję ?Piłki za puszki?, w ramach której za zebrane puszki do obiektów sportowych trafiają wysokiej jakości piłki do futbolu, siatkówki lub koszykówki (jedna piłka za 15 kg puszek). Fundacja współpracuje również z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Sportu i Kultury oraz podejmuje szereg innych działań popularyzujących recykling i zdrowy styl życia.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji zapraszamy do kontaktu: [email protected] lub 601 797 848.

Niniejszy materiał został opublikowany w ramach przedsięwzięcia ?20 lat recyklingu aluminiowych puszek po napojach w Polsce? dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL.

 NFOŚiGW
NFOŚiGW 2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię