Przez najbliższe dwa miesiące, w każdą niedzielę począwszy od 8 września na terenie Centrum Edukacji Śląskiego Ogrodu Botanicznego (Mikołów Mokre, ul. Sosnowa 5) odbywać się będzie targ ekologicznych produktów spożywczych.

Na dolnym parkingu w godzinach od 9 do 17 będzie można zaopatrzyć się m.in. w ziemniaki pochodzące z ekologicznych upraw rolniczych albo kupić chleb pieczony tradycyjną metodą na zakwasie i posiadający specjalny certyfikat ekologicznej żywności.

To nowa inicjatywa Śląskiego Ogrodu Botanicznego, mająca na celu ułatwić dostęp do ekologicznej, certyfikowanej żywności, a jednocześnie urzeczywistnić ideę zrównoważonego rozwoju, poprzez wspieranie świadomych zakupów u producentów lokalnych. Początkowo nieduży targ z czasem, w miarę zainteresowania kupujących oraz wystawców, ma się rozwijać, a oferta produktów będzie się rozszerzać. Na ekologicznym bazarze znajdą się świeże warzywa, owoce, soki, oleje, nabiał, pieczywo, kasze itp. Wszystkie produkty będą posiadać certyfikat świadczący o ich ekologicznym pochodzeniu.

Organizatorzy zachęcają do zdrowego wypoczynku w okolicznościach pięknej przyrody Sośniej Góry, a przy okazji do zdrowych i świadomych zakupów. Targ potrwa do ostatniej niedzieli października (tj. 27.10).

Wszystkich producentów oraz dostawców posiadających odpowiedni certyfikat i chcących wziąć nieodpłatnie udział w targu Śląskiego Ogrodu Botanicznego organizatorzy proszą o kontakt pod adresem: [email protected] lub pod numerem: 534 994 578.

 

Na dolnym parkingu można zaopatrzyć się m.in. w chleb pieczony tradycyjną metodą na zakwasie i posiadający specjalny certyfikat ekologicznej żywności. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię