Nie szukamy drzew największych, najszerszych czy najgrubszych, szukamy drzew, które przemawiają do wyobraźni, do serca, do ludzi swoim byciem, miejscem, historią, która wydarzyła się wokół nich, pod nimi, a może nawet ze względu na nie.

To może być niepowtarzalna okazja dla drzewa, które potrzebuje ratunku, albo wspaniała chwila dla Ciebie – jeśli chcesz utrwalić historię drzewa – świadka, drzewa – przyjaciela, drzewa – symbolu;  to może być wielki sukces lokalnej społeczności, która będzie miała najważniejsze drzewo w Polsce. Klub Gaja ogłasza konkurs na Drzewo Roku!

Klub Gaja od ośmiu lat realizuje program Święto Drzewa. Wraz z kilkudziesięcioma tysiącami uczestników sadzimy drzewa, ale też mówimy głośno o tych, które próbuje się lekceważyć, zniszczyć lub zapomnieć. Jakość życia ludzi i zwierząt zależy od otoczenia naturalnego dlatego każde drzewo jest ważne. Starodrzewia, drzewa wzdłuż dróg, drzewa na cmentarzach, drzewa samosiejki, drzewa samotne jedyne, które ocalały w betonowych centrach miast. Chcemy przywrócić społeczną świadomość roli drzew, które nie mogą być traktowana jak niewygodna dekoracja gotowa do swobodnej zamiany na cokolwiek w każdej chwili.

Nie sadzisz drzew, ale mijasz codziennie po drodze TO JEDNO, które ma znaczenie dla historii, Twojej okolicy, Twojej społeczności. Zapraszamy do udziału w konkursie. Wystarczy krótki OPIS i FOTOGRAFIA DRZEWA ( szczegóły w regulaminie konkursu). Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 30 listopada.  Spośród nadesłanych wytypujemy 16 drzew finałowych. Każde z nich zostanie obejrzane i opisane osobiście. Organziatorzy chcą także na miejscu spotkać się z autorami zgłoszenia.

Szczegółowy regulamin konkursu
 
Zgłoś Twoje drzewo, może na nie zagłosować cała Polska!

To propozycja, podobnie jak Święto Drzewa, dla osób indywidualnych, placówek edukacyjnych, urzędów administracji państwowej i samorządowej, instytucji, organizacji społecznych oraz regionalnych i lokalnych wspólnot obywatelskich. Szukamy drzewa najbardziej kochanego, drzewa z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi. Wyniki konkursu –  w lipcu 2011 r.

Źródło: Klub Gaja

Pomnik przyrody zgloszony przez SP w Lipinkach. / Fot. Klub Gaja

Szukamy drzewa najbardziej kochanego, drzewa z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi. / Fot. Larrie Knights

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię