Od 9 do 28 czerwca 2012 r. dzieci z całej Polski uczestniczyły w wycieczkach edukacyjnych pod hasłem ?Szlakiem Programu Infrastruktura i Środowisko?, przygotowanych przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Blisko 1300 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów wzięło udział w 40 wycieczkach do Parków Narodowych: Gorczańskiego, Karkonoskiego, Narwiańskiego i Wielkopolskiego – beneficjentów Programu Infrastruktura i Środowisko.

Wycieczki okazały się niezapomnianą przygodą dla młodych podróżników oraz ich opiekunów. Z pasją prawdziwych badaczy dzieci poznawały różne gatunki fauny i flory. Zabawy edukacyjne angażujące młodzież kładły nacisk na odkrywanie otaczającej natury niemal wszystkimi zmysłami. Uczestnicy mieli również możliwość zapoznania się z działaniami na rzecz ochrony przyrody prowadzonymi w parkach, które otrzymały dofinansowane z Programu Infrastruktura i Środowiska.

Dla wszystkich uczestników akcji przygotowano specjalne foldery z informacjami nt. odwiedzanych parków oraz Programu Infrastruktura i Środowisko. Każdy odkrywca  uroków przyrody otrzymał również pakiet małego podróżnika. Dopełnieniem wydarzenia były liczne konkursy z nagrodami sprawdzające  zdobytą na wycieczkach wiedzę.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i do zobaczenia na następnych Szlakach Programu Infrastruktura i Środowisko!

Zobacz więcej na stronie: www.szlakiempois.pl

Infrastruktura i Środowisko jest największym programem realizowanym przez kraj członkowski w historii Unii Europejskiej – jego wartość to 37,7 mld euro, w tym 28,3 mld euro pochodzi z funduszy UE. W całym kraju realizowanych jest już ponad 1 700 inwestycji o wartości 173 mld zł. Na ich realizację zapewniono w programie ponad 88 mld zł z Funduszy Europejskich. Do 2015 r. z Programu sfinansowanych zostanie kilkaset największych inwestycji w najważniejszych sektorach polskiej gospodarki – transporcie, środowisku, energetyce, zdrowiu, kulturze i szkolnictwie wyższym.

Gorczański Park Narodowy

Karkonoski Park Narodowy

Wielkopolski Park Narodowy

Narwiański Park Narodowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię