Pierwszy weekend lutego będzie nie lada gratką dla fanów modowego recyklingu, którzy wolą spędzić wolny czas na twórczych działaniach zamiast marnować go przed telewizorem. Nadchodzi bowiem EkoFashion Weekend w Krakowie. Główny punkt programu – pokaz mody Junk Fashion Show zaplanowany jest na 3 lutego, a teraz uczestnicy mogą już myśleć nad pomysłem, jak nadać swoim ciuchom i torebkom nowego stylu w trakcie warsztatów przerabiania ubioru.

Ecofashion Weekend rozpocznie się bezpłatnymi recyklingowymi warsztatami przerabiania ubrań i torebek, które odbędą się 1 lutego w piątek w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych przy ulicy Zamoyskiego 52, start od godz. 14.00. Są otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby tchnąć drugie życie w swoje ulubione spodnie, koszule, sukienki czy torebki. Oprócz oczywistych modowych korzyści – przerabiając, a niewyrzucając ubrania, robimy pozornie małą, ale ważną rzecz dla środowiska naturalnego. Zapisy  na warsztaty pod numerami telefonów 0-12 266 21 11 lub 0-12 656 17 26. Osoby zainteresowane proszone są o przyniesienie rzeczy, którym chcą nadać nowy charakter. Ilość miejsc ograniczona.

Inspirujące, awangardowe, zaskakujące formą i precyzyjnym wykonaniem – takie właśnie są papierowe projekty, wykonane przez studentów I roku Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Zawładną one pierwszą częścią pokazu Junk Fashion Show i na pewno dostarczą zgromadzonej publiczności niesamowitych estetycznych wrażeń. Przewodnim hasłem projektów studentów II roku  jest eklektyzm, który odzwierciedla  się w projektach łączących w sobie spuściznę kulturową minionych wieków, teraźniejszość, a  nawet przyszłość. Źródła inspiracji są bogate: rękodzieło, renowacja, historia, futuryzm, awangarda, nowe technologie, złoto, żakard, pop art.  Pokaz odbędzie się w niedzielę 3 lutego w Nowohuckim Centrum Kultury.  Po odbiór zaproszeń należy zgłaszać się do siedziby Krakowskich Szkół Artystycznych na ul. Zamoyskiego 52.

Organizatorzy planują również konkurs internetowy, podczas którego internauci będą mogli zagłosować na najlepsze projekty autorstwa studentów I i II roku.  Głosować będzie można od wtorku 5 lutego od godz. 15.00 do wtorku 12 lutego do godz. 24.00, wchodząc na stronę www.ksa.edu.pl. Na autorów zwycięskich projektów czekają atrakcyjne nagrody, natomiast spośród głosujących osób które polubią stronę KSA na Facebooku zostanie wylosowany bezpłatny udział w letnich warsztatach fotograficznych, kroju i szycia, projektowania mody, biżuterii, batiku i haute couture.

Przy Ekofashion Weekend odbędą się dodatkowo darmowe szkolenia przerabiania odzieży.

Źródło: www.fashionschool-photographyschool.com
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię