Już od dwóch dekad w położonym niedaleko Poznania, Pakosławiu odbywa się Piknik Ekologiczny. Jest on doskonałą okazją nie tylko do integracji i zacieśnienia więzi sąsiedzkich, ale również do kształtowania właściwych postaw ekologicznych wśród mieszkańców. 

Wydarzenie, które od lat organizuje Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Emilii Sczanieckiej z Pakosławia we współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Lwówku, rozpoczyna korowód mieszkańców, na czele z mażoretkami i orkiestrą dętą.

W ramach wydarzenia na scenie odbywają się liczne konkursy (w tym sprawdzający wiedzę w zakresie odpadów), a także wręczane są liczne nagrody za realizowane przez szkołę konkursy o tematyce ekologicznej. Nie zabrakło też obecności Działu Edukacji Ekologicznej ABRYS, który już od czterech lat prowadzi dla uczestników pikniku warsztaty kreatywne. W tym roku w ramach zajęć można było zrobić ekologiczny portfel z kartoników po mleku, naszyjnik z krawata i starej koszulki T-shirt,  czy też fantastycznego Zielniaka ze starych skarpetek. Na stoisku został także zorganizowany konkurs plastyczny, a autorów najlepszych prac nagrodzono na scenie pakietami ekologicznych gier edukacyjnych. 

Ekostoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy wiernie, od kilku lat, niezmiennie włączają się w działania z zakresu twórczego recyklingu. 

GALERIA ZDJĘĆ

Fot. Archiwum ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię