Już niebawem rozpoczyna się sadzenie drzew w 7.edycji Święta Drzewa. Ogólnopolska inaguracja z udziałem Prezydenta Warszawy i Ministra Środowiska będzie miała miejsce w Warszawie, 9 października. Natomiast już w najbliższy czwartek zostanie posadzony las demonstracyjny (edukacyjny) na Klimczoku w Beskidach.

Wspólnie z Nadleśnictwem Bielsko i naszymi partnerami, firmami: LeasePlan,  Troton, Eco Service firma posadzi na Klimczoku w Beskidzie Śląskim ponad 14 200 drzew. Są to buki, jodły i świerki. Jedna część nowego lasu obejmuje szczyt góry, druga powstaje w pobliżu popularnego schroniska na Klimczoku. Końcem września w tym miejscu zamontowane zostaną tablice edukacyjne.

W ubiegłym roku 6. edycja Święta Drzewa przyniosła plon w postaci  73 700 drzew zasadzonych w Polsce i na świecie. Liczba ta została wpisana do Kampanii Miliarda Drzew dla Planety prowadzonej przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska. Święto Drzewa to ogromne zaangażowanie społeczne. W ubiegłorocznym programie wzięło udział 61 400 uczestników!

Sadzenie drzew w pobliżu schroniska na Klimczoku rozpoczyna się o godz. 11.30.

Święto Drzewa 2008 – 2010
Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych. Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Program – Święto Drzewa na Klimczoku – 10.09.2009

10.30- zbiórka (Bielsko-Biała, dzielnica Wapienica, Nadleśnictwo Bielsko, ul. Kopytko 13)
10.30- 11.00 – wyjazd na Klimczok
11.30- Klimczok, okolice schroniska, rozpoczęcie sadzenia

obecni będą: Jacek Bożek – prezes Klubu Gaja
                       Hubert Kobarski- nadleśniczy Nadleśnictwa Bielsko
                       pracownicy profesjonalnej firmy zajmującej się nasadzeniami

Źródło: Klub Gaja

Święto Drzewa to ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku 10 października oraz towarzyszący jej program edukacji ekologicznej. / Fot. Klub Gaja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię